No. 7 HÍROLVASÓ

No. 7

2022.10.17, 15:06 Kajak-kenu

Kiszli Vanda a maratoni kajak-kenu világbajnokságon megvédte címét, és 2019 óta negyedszer is ő lett ennek a számnak a bajnoka, ráadásul kenuban is érdekeltek voltunk.

Elolvasom
Júliusi csúcsraérés HÍROLVASÓ

Júliusi csúcsraérés

2022.08.02, 22:27 Kajak-kenu

Kiszli Vanda már eddig is magasan volt, ám a Világjátékokon, a nem olimpiai sportágak legrangosabb eseményén aratott diadalaival tényleg a csúcsra tört, ráadásul 2 héttel később, július utolsó napjaiban az Európa-bajnoki címeket is megszerezte a kajakosok maratoni szakágában.

Elolvasom
Paksi landolás HÍROLVASÓ

Paksi landolás

2021.03.31, 21:29 Kajak-kenu

Kenus csapatunk, amelynek tavaly nyár óta oszlopos tagja Besenyei Ádám, két kajakos hölggyel kiegészülve teszik vízre napról napra hajójukat a Fadd-Dombori holtágon.

Elolvasom
A sport- belülről... HÍROLVASÓ

A sport- belülről...

2020.04.06, 14:12 Kajak-kenu

Megtaláltam benne és vele a teljességet, és úgy éreztem, soha nem fogom és talán nem is akarom elengedni....

Elolvasom
Így eveztünk mi... HÍROLVASÓ

Így eveztünk mi...

2019.12.20, 08:35 Kajak-kenu

Újra és újra. Akárcsak 2018-ban, ezúttal is nagy reményekkel mentünk neki az esztendőnek, amely olyan gyorsan eltelt, mint a tavalyi. Sőt! A munka nem lett kevesebb, a hozzáállás sem lett rosszabb, és az eredmények sem mutatnak csúnyábban, mint az előző esztendőkben, ráadásul nem csak ezekről szólt az év, hiszen a vízen járást, túrázást is sikerült sok amatőr sportolóval is megszerettetni. Hol tartunk, mit csináltunk, merre haladunk a kajak-kenu szakosztályban?

Elolvasom
Diákcsúcs HÍROLVASÓ

Diákcsúcs

2019.10.05, 14:53 Kajak-kenu

Szeptember utolsó hétvégéjén Fadd-Domboriban találkoztak a legjobb utánpótláskorú kajak-kenusok. Ezúttal nem az egyesületüket, hanem az iskolájukat képviselték a fiatalok, akiknek a diákolimpián való jó szereplés a felvételijükben is többletpontokat jelent.

Elolvasom
Túl a csúcson HÍROLVASÓ

Túl a csúcson

2019.08.12, 14:13 Kajak-kenu

Az ifi, U23-as világbajnokságot követő héten került sor kajak-kenusaink országos bajnokságára, ahol topformát mutattak versenyzőink: 11 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzérmünkkel a 76 nevezett egyesület közül negyedik helyen végeztünk az ob éremtáblázatán!

Elolvasom
Szezonzárás címekkel HÍROLVASÓ

Szezonzárás címekkel

2019.08.05, 16:37 Kajak-kenu

Augusztus első hétvégéjén Sukorón mérették meg magukat a legfiatalabb kajak-kenusok. Az országból az ASE delegálta a 7., összesen 46 10-14 éves, fiatalt a versenyre, ahonnan szép számban kerültek haza érmek, szép helyezések.

Elolvasom
Vb-ről a vb-re HÍROLVASÓ

Vb-ről a vb-re

2019.07.17, 08:09 Kajak-kenu

1300 versenyző, egy híján ötven egyesület, 266 futam, 3 nap: a kajak-kenus Vidék Bajnokságon komoly ASE-s eredményeknek tapsolhattunk, ami egy fontos állomás volt a nyár következő versenyei előtt.

Elolvasom
Eb-döntővel a világbajnokságra HÍROLVASÓ

Eb-döntővel a világbajnokságra

2019.07.15, 13:51 Kajak-kenu

Ifjúsági kenu párosunk, Kollár Kristóf és Hodován Dávid a csehországi Racicében rendezett Európa-bajnokságon lett nyolcadik, de nem sokat pihentek, már meg is kezdték a felkészülést az augusztus elején rajtoló ifjúsági és U23-as világbajnokságra.

Elolvasom
Sárkányarany HÍROLVASÓ

Sárkányarany

2019.06.25, 14:09 Kajak-kenu

Az ASE Dragons Fadd-Domboriban lett bajnok!

Elolvasom
Odavágó HÍROLVASÓ

Odavágó

2019.05.27, 14:29 Kajak-kenu

A kajak-kenus ifik és felnőttek első válogatóján, a szolnoki Holt-Tiszán többször közel voltunk a győzelemhez, ám ezen a hétvégén ez egyelőre elmaradt. Hat versenyzőnkből négyen szereztek érmet és kerültek közelebb a világversenyekhez.

Elolvasom
Hosszú távú stratégia HÍROLVASÓ

Hosszú távú stratégia

2019.05.22, 08:08 Kajak-kenu

Ha május, akkor az a kajak-kenusoknál a maratoni országos bajnokság, aminek állandó házigazdája Győr, ahol keringenek a folyók és pezseg az élet. Ezen a hétvégén rekordszámú, 2300 nevezés érkezett, ami izgalmas futamokat adott és eredményes ASE-s szerepléssel zárult.

Elolvasom
Tájékozott kajak-kenusok HÍROLVASÓ

Tájékozott kajak-kenusok

2019.05.13, 15:09 Kajak-kenu

A felnőtt és ifjúsági tájékoztató versennyel Szolnokon folytatódott, és tulajdonképpen itt kezdődött el a kiélezett része a kajak-kenus szezonnak. Hat versenyzőnk összesen három éremmel tért haza és készül a szűk két hét múlva sorra kerülő első válogatóra.

Elolvasom
Áprilisi háromszor hat HÍROLVASÓ

Áprilisi háromszor hat

2019.04.29, 21:23 Kajak-kenu

Április utolsó hétvégéjével megkezdődött a 2019-es versenyszezon, szombaton Fadd-Domboriban, az Aszti-Vas Kupán álltak rajthoz a régió kajak-kenus fiataljai. Az ASE-sok a hagyományokat folytatva szépen szerepeltek.

Elolvasom
Kerekedő HÍROLVASÓ

Kerekedő

2019.02.11, 14:49 Kajak-kenu

Jubilált a kajak-kenusok paksi fizikai felmérője, az idei volt az ötödik alkalom, hogy itt gyűlt össze a régió utánpótlása egy kis „izomkodásra”. Az elmúlt évekhez képest több újítás is a szombati Héraklész Fizikai Felmérőn debütált élesben, ám a fiatalok lendülete és lelkesedése hozta az évek átlagát.

Elolvasom
Parton is révben HÍROLVASÓ

Parton is révben

2019.01.17, 15:29 Kajak-kenu

Kiszli Vanda maratoni világbajnok kajakosunk 2017 óta Budapesten él, a téli munkát is a fővárosban végzi, a tavalyi esztendőben két mérföldkövet is letett, egyet a versenypályán, egyet pedig civilben.

Elolvasom
Hazai recept a sikerekért HÍROLVASÓ

Hazai recept a sikerekért

2019.01.08, 14:19 Kajak-kenu

Koleszár Zoltán az utóbbi években ifi világbajnokként próbál betörni a felnőtt mezőnybe, amely eddig maratoni világbajnoki érmekben testesült meg. A 2018-as versenyszezonra nem Pakson készült a tavalyi év egyetemi sportolójának választott 22 éves kenus, de a nyár folyamán visszatért az ASE-ba és azóta eltökélten készül a felnőttek közötti nemzetközi síkvízi debütálásra.

Elolvasom

2018.12.21, 10:19 Kajak-kenu

Kiemelt éven van túl az ASE kajak-kenu szakosztálya, hiszen sportsikerek mellett sportszervezői sikerektől is hangos volt a 2018-as év: minden korosztályban képviseltük magunkat nemzetközi porondon és emellett több országos versenyt is megszerveztünk Fadd-Domboriban- folytköv…