Diákcsúcs

2019.10.05, 14:53 Kajak-kenu
Szeptember utolsó hétvégéjén Fadd-Domboriban találkoztak a legjobb utánpótláskorú kajak-kenusok. Ezúttal nem az egyesületüket, hanem az iskolájukat képviselték a fiatalok, akiknek a diákolimpián való jó szereplés a felvételijükben is többletpontokat jelent.

A diákolimpiával együtt rendezte meg az Atomerőmű Kajak-kenu Szakosztálya és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség az egyetemisták és főiskolások országos bajnokságát is, valamint a para kajak-kenusok bajnokságát. A verseny rangját emelte, hogy a hétvégi viadal keretfeltöltő verseny is volt egyben, ahol több mint 1000 versenyző és talán még ennél is több szurkoló izgulta végig a futamokat.

Tavalyról már van rutin, ám idén sem volt egyszerű a vasárnapi napot gond nélkül abszolválni: két verseny zajlott párhuzamosan a pályán: Fadd irányából 2000 méteren versenyeztek a gyerekek, melynek befutója a céltoronynál volt, az 500 és 200 méteres távok pedig a versenypályán kerültek megrendezésre, melyeknek a 150 méternél felállított mobil célbíróság volt a befutója.

Az ASE sportolói közül Kertész Gréta, a két hét múlva sorra kerülő maratoni világbajnokságon induló Kollár Kristóf és Hodován Dávid, valamint a 14 éves Juhász István tudott nyerni, utóbbinak válogatottságot is ért az 1000 méteren begyűjtött aranyérem. A 2004-es születésű Ottófi Lili, a 11 éves párosunk, Németh Noémi és Timár Míra szerzett bronzérmet, a 2001-es születésű Spiesz Leventének sikerült még dobogóra állnia, ő második lett.

A többiek közül is sokan voltak közel a dobogóhoz, mindenki, aki kihozta magából tudása legjavát, megérdemli a dicséretet.

 

Országos Diákolimpia

Fadd-Dombori, 2019. szeptember 28-29.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

C-1 fiú U17-U18 1000 m Döntő

1.Kollár Kristóf Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

K-1 leány U17-U18 1000 m Döntő

4.Németh Aletta Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-1 fiú U14 1000 m Döntő

1.Juhász István Dávid Madocsai Református Általános Iskola

K-1 leány U15 1000 m Döntő

3.Ottófi Lili Éva Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-1 fiú U16 500 m Döntő

5.Forster Martin Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1 fiú U17-U18 500 m Döntő

1.Hodován Dávid Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1 fiú U15 500 m Döntő

6.Pólya Dániel Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-1 leány U15 500 m Döntő

1.Kertész Gréta Paksi Vak Bottyán Gimnázium.

C-1 fiú U14 500 m Döntő

6.Németh András Áron Paksi Bezerédj Általános Iskola

7.Németh Bálint Paksi Bezerédj Általános Iskola

K-1 fiú U17-U18 500 m Döntő

2.Spiesz Levente Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-1leány U14 2000 m Döntő II.

23.Kelemen Bettina Mária Paksi Vak Bottyán Gimnázium.

K-1 leány U13 2000 m Döntő II.

11.Adorján Angéla Paksi Vak Bottyán Gimnázium

18.Mácsik Krisztina Anna Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

MK-2 leány U12 2000 m Döntő

7.Csapó Kun Réka, Frast Lilla Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

MK-1 leány U12 2000 m Döntő I.

9.Prókai Boglárka Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

MK-2 leány U12 2000 m Döntő II.

30.Németh Tamara Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

C-1 fiú U14 2000 m Döntő

1.Juhász István Dávid Madocsai Református Általános Iskola

13.Németh András Áron Paksi Bezerédj Általános Iskola

19.Németh Bálint Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-2 leány U11 2000 m Döntő

3.Németh Noémi, Timár Míra Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1 leány U11 2000 m Döntő

35.Kiss Virág Gabriella Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

39.Kerekes Boglárka Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

PC-2 vegyes U10-U12 2000 m Döntő

9.Jávor Levente Lajos, Kóti Szabolcs Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

10.Pach Botond, Vajna Lóránt Paksi Bezerédj Általános Iskola

11.Bana Zétény, Fillér Fábió Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

MK-1 leány U10 2000 m Döntő

29.Prókai Panni Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

30.Mácsik Gréta Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

MC-1 fiú U12 2000 m Döntő I.

4.Frast Medárd Madocsai Református Általános Iskola

9.Pálfalvi Viktor Gyula Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

16.Mácsik Attila Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

20.Nagy Tibor Soma Paksi Bezerédj Általános Iskola

23.Bedecs Tamás Paksi Vak Bottyán Gimnázium

MC1- fiú U10-U11 2000 m Döntő II.

12.Pálfi Tibor Madocsai Református Általános Iskola

K-1 fiú U16 200 m Döntő

6.Kabai Ákos Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-1 fiú U17-U18 2000 m Döntő

7.Spiesz Levente Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-1 fiú U16 2000 m Döntő II.

15.Kabai Ákos Paksi Vak Bottyán Gimnázium

19.Fischer Péter Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1 fiú U17-U18 2000 m Döntő

1.Kollár Kristóf Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

2.Hodován Dávid Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1 fiú U16 2000 m Döntő

18.Forster Martin Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

K-1 leány U17-U18 2000 m Döntő

5.Németh Aletta Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-1 fiú U15 2000 m Döntő

18.Pólya Dániel Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-1 leány U15 2000 m Döntő

2.Kertész Gréta Paksi Vak Bottyán Gimnázium

7.Strobl Adél Paksi Vak Bottyán Gimnázium

13.Ottófi Lili Éva Paksi Vak Bottyán Gimnázium