Szezonzárás címekkel

2019.08.05, 16:37 Kajak-kenu
Augusztus első hétvégéjén Sukorón mérették meg magukat a legfiatalabb kajak-kenusok. Az országból az ASE delegálta a 7., összesen 46 10-14 éves, fiatalt a versenyre, ahonnan szép számban kerültek haza érmek, szép helyezések.

A kétnapos versenyen zsúfolásig megtelt a még nem teljesen megújult sukorói kajak-kenu pálya, amely tömeg vasárnap érte el a csúcsszintet, amikor a legkisebb, 10-12 évesek álltak rajthoz.

Nagy mezőnyök, kiélezett küzdelem jellemezte a futamokat, ahonnan három bajnoki címet hoztak el az ASE-sok: A 14 évesek kenu négyese (Berger Péter, Németh András Áron,Lojek Levente,Németh Bálint), a 10-12 éves indiánkenusok (Bedecs Tamás,Mácsik Attila,Nagy Tibor Soma, Pálfalvi Viktor) és a kenuváltó (Mácsik Attila, Nagy Tibor Soma, Frast Medárd, Pálfalvi Viktor) hozott aranyat, illetve nagyon szép versenyzés után Frast Medárd állhatott dobogóra, akárcsak a lányok váltója (Frast Lilla, Prókai Boglárka, Németh Tamara, Csapó-Kun Réka.

A dobogóról lemaradtak is nagyon kemény meccseket vívtak, Juhász István egyesben van az élmezőnyben, habár hétvégén lecsúszott a dobogóról, illetve az ötödikként végzett indiánkenus egység is nagyon ígéretesen kenuzott. A lányok is szépen muzsikáltak: azt el lehet mondani, hogy majdnem mindenki alatt muzsikált a hajó.

 

 

Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny

Sukoró, 2019. augusztus 03-04.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

C-1      Férfi Kölyök U14                             1000 m                       A Döntő

6.Juhász István Dávid

C-4      Férfi Kölyök U14                             1000 m                       A Döntő

1.Berger Péter, Németh András Áron,Lojek Levente,Németh Bálint

K-1     Női Kölyök U13                               3x200m                      Döntő I.

8.Adorján Angéla, Szabó Kitti, Mácsik Krisztina Anna

MC-1  Férfi Gyermek U10-U12                 2000 m                       Döntő I.

3.Frast Medárd

C-2      Férfi Kölyök U14                             2000 m                       Döntő I.

5.Németh Bálint, Lojek Levente

MK-4  Női Gyermek U10-U11                    2000 m                       Döntő I.

4.Prókai Panni, Ulbert Lujza, Kerekes Boglárka, Nős Dalma

K-4     Női Kölyök U13-U14                                   2000m            Döntő I.

7.Adorján Angéla, Mácsik Krisztina Anna,Szabó Kitti,Kelemen Bettina Mária

C-1      Férfi Kölyök U14                             2000 m                       Döntő I.

4.Juhász István Dávid

15.Németh András Áron

24.Szinger Milán

25.Berger Péter

MK-2  Női Gyermek U10-U11                    2000 m                       Döntő I.

11.Kis Virág Gabriella, Timár Míra

MK-1  Női Gyermek U10                            2000 m                       Döntő I.

20.Mácsik Gréta

MK-1  Női Gyermek U12                            2000 m                       Döntő I.

13.Prókai Boglárka

TC-4   Vegyes Gyermek U10-U12              2000 m                       Döntő I.

1.Bedecs Tamás,Mácsik Attila,Nagy Tibor Soma, Pálfalvi Viktor

5.Kóti Szabolcs, Vajna Lóránt, Fillér Fábió, Pálfi Tibor

10.Pach Botond, Orova Vilmos Ákos, Jávor Levente Lajos, Nyitrai Richárd

15.Bana Zétény, Marosi-Jech Zalán, Jávor Bence, Szántai Ármin

MC-1  Vegyes Gyermek                              4x200 m                     Döntő I.

1.Mácsik Attila, Nagy Tibor Soma, Frast Medárd, Pálfalvi Viktor

MK-1  Női Gyermek U10-U11                    4x200 m                     Döntő I.

4.Kiss Virág Gabriella,Timár Míra, Mácsik Gréta, Németh Noémi

MK-1  Női Gyermek U12                            4x200 m                     Döntő II.

3.Frast Lilla, Prókai Boglárka, Németh Tamara, Csapó-Kun Réka