Vb-ről a vb-re

2019.07.17, 08:09 Kajak-kenu
1300 versenyző, egy híján ötven egyesület, 266 futam, 3 nap: a kajak-kenus Vidék Bajnokságon komoly ASE-s eredményeknek tapsolhattunk, ami egy fontos állomás volt a nyár következő versenyei előtt.

Péntek reggeltől vasárnap délutánig folyamatosan harsantak fel a rajt vezényszavak, kettő megszakítással: szombaton és vasárnap is 30 perces szünetet rendelt el a versenybíróság vezetője a nagy szél miatt. Az időjárást nem tudtuk befolyásolni, amit viszont tudtunk, az jó irányba folyt, hiszen gond nélkül lezajlott az ASE Kajak-kenu szakosztálya és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség által rendezett verseny.

A legfiatalabbak a 10 évesek voltak, de felnőttek is vízre szálltak, persze nem egy időben, hiszen pénteken a rövidebb távok- 200 és 500 méter- voltak, szombaton az 1000 méteres futamokat, míg vasárnap a 2 kilométert és a váltókat izgulhattuk végig.

2000 méteren nem volt előfutam, ám a többi táv jelentős részén elő,- sőt középfutamra is sor került. Voltak versenyszámok, ahol ötvenet meghaladó nevező futott neki annak, hogy a végén lapot, azaz érmet osszanak nekik.

Minden paksi kajakos és kenus kihajtotta magát, megdolgozott a fiatalság a helyezéseiért, volt, akinél ez érmet jelentett, de akinek nem sikerült dobogóra lépnie, azoknak sincs oka csüggedni: már a sportág kiválasztásával úgyis nyertek.

A kajakos lányoknál Kertész Gréta mindhárom távon, ahol elindult, dobogózni tudott- 200 méteren első, 500 és 1000 méteren harmadik lett, míg a kenus Juhász István 2 kilométeren győzött, annak a felén pedig ezüstérmes lett. Prókai Boglárka és Frast Medárd teljesítménye is megsüvegelendő, hiszen a 35 fős darálóból került ki a kajakos mezőnyből Bogi negyediknek, a kenusoktól pedig Medárd ötödiknek 2000 méteren.

Az „Állj rajthoz Te is a világbajnokságon!” verseny keretein belül (PC4) lehetőséget szerzett két hajónk is arra, hogy az augusztusi, szegedi világbajnokság pénteki napján bemutatófutamon vegyen részt ott, ahol előtte pár perccel és majd utána pár perccel világ- és olimpiai bajnokok szelik a vizet. Egyelőre így állnak rajthoz a világbajnokságon, de ki tudja, mit hoz a jövő…