Vb-ről a vb-re

2019.07.17, 08:09 Kajak-kenu
1300 versenyző, egy híján ötven egyesület, 266 futam, 3 nap: a kajak-kenus Vidék Bajnokságon komoly ASE-s eredményeknek tapsolhattunk, ami egy fontos állomás volt a nyár következő versenyei előtt.

Péntek reggeltől vasárnap délutánig folyamatosan harsantak fel a rajt vezényszavak, kettő megszakítással: szombaton és vasárnap is 30 perces szünetet rendelt el a versenybíróság vezetője a nagy szél miatt. Az időjárást nem tudtuk befolyásolni, amit viszont tudtunk, az jó irányba folyt, hiszen gond nélkül lezajlott az ASE Kajak-kenu szakosztálya és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség által rendezett verseny.

A legfiatalabbak a 10 évesek voltak, de felnőttek is vízre szálltak, persze nem egy időben, hiszen pénteken a rövidebb távok- 200 és 500 méter- voltak, szombaton az 1000 méteres futamokat, míg vasárnap a 2 kilométert és a váltókat izgulhattuk végig.

2000 méteren nem volt előfutam, ám a többi táv jelentős részén elő,- sőt középfutamra is sor került. Voltak versenyszámok, ahol ötvenet meghaladó nevező futott neki annak, hogy a végén lapot, azaz érmet osszanak nekik.

Minden paksi kajakos és kenus kihajtotta magát, megdolgozott a fiatalság a helyezéseiért, volt, akinél ez érmet jelentett, de akinek nem sikerült dobogóra lépnie, azoknak sincs oka csüggedni: már a sportág kiválasztásával úgyis nyertek.

A kajakos lányoknál Kertész Gréta mindhárom távon, ahol elindult, dobogózni tudott- 200 méteren első, 500 és 1000 méteren harmadik lett, míg a kenus Juhász István 2 kilométeren győzött, annak a felén pedig ezüstérmes lett. Prókai Boglárka és Frast Medárd teljesítménye is megsüvegelendő, hiszen a 35 fős darálóból került ki a kajakos mezőnyből Bogi negyediknek, a kenusoktól pedig Medárd ötödiknek 2000 méteren.

Az „Állj rajthoz Te is a világbajnokságon!” verseny keretein belül (PC4) lehetőséget szerzett két hajónk is arra, hogy az augusztusi, szegedi világbajnokság pénteki napján bemutatófutamon vegyen részt ott, ahol előtte pár perccel és majd utána pár perccel világ- és olimpiai bajnokok szelik a vizet. Egyelőre így állnak rajthoz a világbajnokságon, de ki tudja, mit hoz a jövő…

Vidék Bajnokság

Fadd-Dombori, 2019. július 12-14.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-1 férfi ifjúsági U17-18 500 m A döntő

6.Spiesz Levente

C-1 férfi felnőtt 500 m A döntő

3.Dr. Prancz Zoltán

K-1 női serdülő U15 500 m A döntő

3.Kertész Gréta

8.Strobl Adél

K-2 férfi serdülő U16 500m A Döntő

9.Fischer Péter, Kabai Ákos

K-2 női serdülő U15 500m A Döntő

4.Ottófi Lili Éva,Strobl Adél

C-1 férfi serdülő U15 200 m A döntő

9.Pólya Dániel

K-1 női serdülő U15 200 m A döntő

1.Kertész Gréta

5.Strobl Adél

C-1 férfi kölyök U14 1000 m A döntő

2.Juhász István Dávid

K-1 női serdülő U15 1000 m A döntő

3.Kertész Gréta

7.Ottófi Lili Éva

9.Strobl Adél

K-1 női ifjúsági U17-U18 1000 m A döntő

9.Németh Aletta

PC-4 vegyes gyermek U10-U12 1000m A döntő

4.Vajna Lóránt, Frast Medárd,Pálfalvi Viktor,Csapó-Kun Réka

6.Kóti Szabolcs, Nagy Tibor Soma,Mácsik Attila, Frast Lilla

C-2 férfi kölyök U14 1000 m A döntő

4.Lojek Levente,Németh Bálint

  1. férfi serdülő U16 2000m Döntő I.

7.Fischer Péter, Kabai Ákos

  1. női serdülő U15 2000 m Döntő I.

8.Ottófi Lili Éva

  1. férfi serdülő U16 2000 m Döntő I.

5.Forster Martin

  1. férfi serdülő U15 2000 m Döntő I.

9.Pólya Dániel

K-1 női kölyök U13 2000 m Döntő I.

11.Mácsik Krisztina Anna

  1. férfi kölyök U14 2000 m Döntő I.

4.Lojek Levente, Németh Bálint

  1. férfi kölyök U14 2000 m Döntő I.

1.Juhász István Dávid

8.Németh András Áron

15.Berger Péter

  1. női kölyök U13 2000 m Döntő I.

7.Adorján Angéla,Szabó Kitti

  1. férfi gyermek U10-U12 2000 m Döntő I.

5.Frast Medárd

9.Pálfalvi Viktor

13.Mácsik Attila

21.Nagy Tibor Soma

  1. női gyermek U12 2000 m Döntő I.

6.Frast Lilla,Csapó-Kun Réka

  1. női gyermek U12 2000 m Döntő I.

4.Prókai Boglárka

26.Németh Tamara

  1. női gyermek U10 2000 m Döntő I.

15.Mácsik Gréta

21.Kerekes Boglárka

  1. női gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

5.Tímár Mira,Németh Noémi

10.Prókai Panni,Nős Dalma

  1. vegyes gyermek U10-U12 2000m Döntő I.

4.Kóti Szabolcs, Fillér Fábió,Vajna Lóránt,Pálfi Tibor

7.Jávor Bence,Jávor Levente Lajos,Orova Vilmos Ákos,Pach Botond

K-1 női kölyök U13 3x200 m váltó Döntő I.

2.Adorján Angéla,Mácsik Krisztina, Szabó Kitti

  1. férfi kölyök U14 3x200 m váltó Döntő I.

2.Juhász István Dávid,Németh András Áron,Lojek Leventet

  1. női gyermek U12 4x200 m váltó Döntő I.

4.Csapó-Kun Réka,Prókai Boglárka,Németh Tamara,Frast Lilla

  1. női gyermek U10-U11 4x200 m Döntő I.

2.Tímár Mira,Németh Noémi,Kiss Virág Gabriella,Nős Dalma

4.Kerekes Boglárka,Ulbert Lujza,Prókai Panni,Mácsik Gréta