Hosszú távú stratégia

2019.05.22, 08:08 Kajak-kenu
Ha május, akkor az a kajak-kenusoknál a maratoni országos bajnokság, aminek állandó házigazdája Győr, ahol keringenek a folyók és pezseg az élet. Ezen a hétvégén rekordszámú, 2300 nevezés érkezett, ami izgalmas futamokat adott és eredményes ASE-s szerepléssel zárult.

A nyitónap a felnőttekről szólt, pénteken Kiszli Vanda állt rajthoz és a világbajnokok csatájában második helyen végzett két győri versenyző közé ékelődve. Tavaly harmadiknak zárta az ob-t, majd világbajnok lett, így idén is reménykedhetünk…

Szombaton az utánpótlásunk is vízre szállt, és a 15 éves lányok mezőnyéből érkezett az első érem: Kertész Gréta kajak egyesben cserélte le a tavalyi ötödik helyét a dobogó alsó fokára. Ugyanide állhatott 2005-ös válogatott kenusunk, Juhász István is: a kenu egyesek mezőnye is öldöklő csatákat hoz évről évre.

Az ifi Vajda Bence szállította 21 kilométeren az első aranyat, aki a múlt heti rangsoroló után egyre közelebb kerül a csúcsformához: hétvégén már válogatón fog versenyezni, akárcsak kenusaink, Hodován Dávid és Kollár Kristóf.

A zárónapon tették vízre hajóikat legfiatalabbjaink: számos dobogó melletti helyezést hoztak a kajak-kenus palánták, és ebben a rekordszámú mezőnyben ezek is nagyon értékesek- több tízfős mezőnyökből bekerülni a legjobbak közé megsüvegelendő teljesítmény.

Akárcsak a tavalyi síkvízi bajnokságon, itt is az indiánkenusaink hozták a záróaranyat: a Mácsik Attila, Nagy Tibor Soma, Pálfalvi Viktor, Bedecs Tamás kvartett ért elsőként a célba 5 kilométerrel a rajt után- tavaly Tamás helyett Frast Medárd térdelt a hajóban, aki ezúttal egyesben versenyzett és lett negyedik. A 19 induló hajó közül háromban paksi fiatalok voltak, és a másik két hajó is nagyon szépen végigkenuzta a távot, a jövő előttük!