Vidéki víkend

2020.08.10, 14:37 Kajak-kenu
1457 versenyző, egy 55 egyesület, 324 futam, 3 nap: a Fadd-Domboriban rendezett kajak-kenus Vidék Bajnokságon volt nyüzsgés, csalódottan maximum egy-egy eredmény miatt távozhattak az egyesületek- az ASE nem ezek közé tartozik.

Péntek reggeltől vasárnap délutánig folyamatosan harsantak fel a rajt vezényszavak, az ASE Kajak-kenu szakosztálya és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség által rendezett versenyt ezúttal az égi erők sem viccelték meg, verőfényes napsütés és minimális szellő tette kellemessé a parton melegítők és a hajóban térdelők vagy ülők komfortérzetét.

A legfiatalabbak a 10 évesek voltak, de felnőttek is vízre szálltak, persze nem egy időben, hiszen pénteken a rövidebb távok- 200 és 500 méter- voltak, szombaton az 1000 méteres futamokat, míg vasárnap a 2 kilométert és a váltókat izgulhattuk végig. 2000 méteren- ahol a kilenchajós indiánkenus futamban 4 hajó ASE-sokkal volt feltöltve, nem volt előfutam, ám a többi táv jelentős részén elő,- sőt középfutamra is sor került.

Minden paksi kajakos és kenus kihajtotta magát, megdolgozott a fiatalság a helyezéseiért, volt, akinél ez érmet jelentett, de akinek nem sikerült dobogóra lépnie, azoknak sincs oka csüggedni: már a sportág kiválasztásával úgyis nyertek.

A kajakos lányoknál Kertész Gréta 2000 méteren győzött, míg a 2005-ös születésű kenus Juhász István egyesben nem talált legyőzőre, 200, 500 és 1000 méteren is ő volt a leggyorsabb! Kenusaink hozták az aranyakat, hiszen az U23-ban Koleszár Zoltán kettő elsőséget söpört be, a 13 éves fiúk, Pálfalvi Viktor, Frast Medárd, Nagy Tibor Soma pedig váltóban lettek elsők. Mindegyik versenyzőnk kihajtva szállt ki a hajóból, legyen első vagy huszadik.

 

Vidék Bajnokság

Fadd-Dombori, 2020. augusztus 7-9.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

C-1 férfi felnőtt 500 m A döntő

2.Dr. Prancz Zoltán

C-1 férfi U23 500 m A döntő

1.Koleszár Zoltán

2.Kollár Kristóf

3.Hodován Dávid

C-1 férfi serdülő U15 500 m A döntő

1.Juhász István Dávid

C-1 férfi serdülő U16 500 m A döntő

9.Pólya Dániel

K-1 női serdülő U16 500 m A döntő

3.Kertész Gréta

9.Strobl Adél

C-2 férfi serdülő U15 500 m A döntő

2.Juhász István Dávid, Németh Bálint

6.Berger Péter, Szinger Milán

K-2 női serdülő U16 500m A Döntő

3.Kertész Gréta, Ottófi Lili Éva

C-1 férfi serdülő U15 200 m A döntő

1.Juhász István Dávid

C-1 férfi serdülő U16 200 m A döntő

9.Pólya Dániel

K-1 női serdülő U16 200 m A döntő

4.Kertész Gréta

7.Strobl Adél

C-1 férfi serdülő U15 1000 m A döntő

1.Juhász István Dávid

K-1 női serdülő U16 1000 m A döntő

8.Strobl Adél

9.Ottófi Lili Éva

C-1 férfi U23 1000 m A döntő

1.Koleszár Zoltán

2.Kollár Kristóf

4.Hodován Dávid

C-2 férfi serdülő U15 1000 m A döntő

3.Berger Péter,Szinger Milán

C-2 férfi U23 1000 m A döntő

2.Hodován Dávid,Kollár Kristóf

K2 női serdülő U16 2000m Döntő I.

2.Strobl Adél, Ottófi Lili Éva

C2 férfi serdülő U15 2000 m Döntő I.

4.Berger Péter, Szinger Milán

K1 női serdülő U16 2000 m Döntő I.

1.Kertész Gréta

C1 férfi serdülő U16 2000 m Döntő I.

5.Pólya Dániel

C1 férfi serdülő U15 2000 m Döntő I.

4.Németh András Áron

9.Németh Bálint

K1 női kölyök U14 2000 m Döntő I.

12.Adorján Angéla

20.Mácsik Krisztina Anna

C1 férfi kölyök U13 2000 m Döntő I.

2.Pálfalvi Viktor

7.Frast Medárd

8.Nagy Tibor Soma

17.Mácsik Attila

18.Bedecs Tamás

MK1 női kölyök U13 2000 m Döntő I.

4.Prókai Boglárka

MK2 női kölyök U13 2000 m Döntő I.

5.Csapó Kun Réka, Frast Lilla

MC1 férfi gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

4.Vajna Lóránt

MK2 női gyermek U12 2000 m Döntő I.

5.Németh Noémi, Timár Míra

12.Nős Dalma, Kerekes Boglárka

MK1 női gyermek U11 2000 m Döntő I.

22.Prókai Panni

27.Mácsik Gréta

MK1 női gyermek U10 2000 m Döntő I.

21.Hum Eszter

TC4 vegyes gyermek U10-U12 2000m Döntő I.

2.Babarik Levente,Kirschner Dávid, Pálfi Tibor,Kóti Szabolcs

4.Bana Zétény,Pach Botond, Nyitrai Richárd, Jávor Levente Lajos

6.Pruzsina Márk, Rózsa Bence, Fillér Fábió, Lozsi Levente

9.Bognár Botond, Kasparek Kristóf, Szántai Ármin, Jávor Bence

C1 férfi serdülő U15-U16. 3X200 m váltó Döntő I.

3.Szinger Milán,Németh Bálint, Németh András Áron

MK1 női kölyök U13 3X200 m váltó Döntő I.

3.Csapó Kun Réka, Prókai Boglárka, Frast Lilla

MC1 férfi kölyök U13. 3X200 m váltó Döntő I.

1.Frast Medárd, Nagy Tibor Soma, Pálfi Viktor

MK1 női gyermek U10-U11. 4X200 m Döntő I.

4.Prókai Panni, Kerekes Boglárka, Hum Eszter, Mácsik Gréta