Vidék Bajnokság 30 Celsius felett

2015.07.06, 09:43 Kajak-kenu
Ismét a Velencei-tavon találkozott egymással a kajak-kenusok apraja-nagyja, itt rendezték meg a nyár eddigi legmelegebb hétvégéjén a Vidék Bajnokságot. Paksi aranyakkal és sok tapasztalattal felvértezve folyik tovább a munka az országos bajnokságokra és a válogatóversenyekre.


A sukorói versenypályán már pénteken megkezdődtek a küzdelmek, ekkor a rövidebb távokon mérték össze egymással a tudásukat a kenusok és kajakosok. Szombaton az 1000 méterekkel folytatódott a verseny, majd vasárnap a legfiatalabbak szálltak vízre és 2, illetve 4 kilométeren keresztül gyűrték egymást. Nem volt ritka az 50 feletti indulói létszám sem, ami már a rajt utáni pillanatokban is látványos megmozdulásokat és harcokat hozott.

Az ASE legeredményesebbje ezen a hétvégén Pupp Noémi lett, aki kajak egyes 500 és 1000 méteren sem talált legyőzőre. A kajakos Vajda Bence és a kenus Hodován Dávid szombaton 1000 egyesben ugyan be kellett érje a második hellyel, ám másnap, 4000 méteren mindketten revánsot vettek és elsőként finiseltek.

Három hét múlva kerül sor a legfiatalabbak országos bajnokságra, az ifiknek pedig arra egy hétre lesz a versenyük, ami az Európa-bajnokságra is válogat.

 

Tóth Márton

 

Vidék Bajnokság

2015. július. 03-05.

C1 Férfi U23 500m A Döntő

6. Till József                                       ASE

8. Hanol István Dávid                       ASE

C1 Férfi Serdülő U16. 500m A Döntő

4. Szakter Adrián                               ASE

C1 Férfi Serdülő U15. 500m A Döntő

5. Somkert Máté                                ASE

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m A Döntő

6. Kovács Ákos                                  ASE

9. Hauzman Donát                             ASE

K1 Női Ifjúsági U17-U18. 500m A Döntő

1.Pupp Noémi                                    ASE

K2 Férfi Serdülő U16. 500m A Döntő

6. Bencze Barna Attila, Kerti Tamás                        ASE

C2 Férfi Serdülő U15. 500m A Döntő

2.Frast Roland, Ledneczki Tamás                             ASE

C4 Men 500m A Döntő

1.Hanol István Dávid, Till József, Rohn Richárd, Péri Dávid         ASE

 

K1 Férfi Serdülő U16. 200m A Döntő

5. Bencze Barna Attila                       ASE

K1 Férfi Kölyök U14. 1000m A Döntő

2.Vajda Bence Ferenc                        ASE

C1 Férfi Kölyök U14. 1000m A Döntő

2.Hodován Dávid                              ASE

C1 Férfi Serdülő U15. 1000m A Döntő

7. Somkert Máté                                ASE

C1 Férfi Serdülő U16. 1000m A Döntő

9. Szakter Adrián                               ASE

C1 Férfi U23 1000m A Döntő

5. Till József                                       ASE

K1 Női Ifjúsági U17-U18. 1000m A Döntő

1.Pupp Noémi                                    ASE

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000m A Döntő

4.Kovács Ákos                                   ASE

5. Hauzman Donát                             ASE

C2 Férfi Serdülő U15. 1000m A Döntő

3. Frast Roland, Ledneczki Tamás                            ASE

K2 Férfi Serdülő U16. 4000m A Döntő

7. Bencze Barna Attila, Kerti Tamás                         ASE

C2 Férfi Serdülő U15. 4000m A Döntő

1.Somkert Máté, Klenk Botond                    ASE

4.Frast Roland, Ledneczki Tamás                 ASE

K1 Férfi Kölyök U14. 4000m Döntő I.

1.Vajda Bence Ferenc                                   ASE

MK1 Férfi Kölyök U13 4000m A Döntő

33. Tóth Milán Róbert                                   ASE

C1 Férfi Kölyök U14. 4000m A Döntő

1.Hodován Dávid                                          ASE

22. Witt Péter Richárd                                   ASE

23. Vidákovics Elián                                     ASE

MK1 Női Kölyök U13 4000m A Döntő

16. Németh Aletta                                         ASE

22. Ledneczky Virág                                      ASE

MK1 Férfi Gyermek U12. 2000m A Döntő

25. Domonkos Benedek                                ASE

PC2 Férfi Gyermek U10-U12. 2000m A Döntő

11. Juhász István Dávid, Zuschlag Bence                 ASE

16. Németh Áron, János András                               ASE

19. Sáfrán Alex, Forster Martin                                ASE

 

MK1 Férfi Gyermek U11. 2000m A Döntő

 

34. Apró Ákos                                                          ASE

 

MK1 Női Gyermek U12. 2000m A Döntő

 

10. Békési Rebeka Viktória                                       ASE

MK1 Női Gyermek U11. 2000m A Döntő

 

25. Strobl Adél                                                         ASE

 

K1 Férfi Serdülő U15-U16. 2000m (Zebra szerint) A Döntő

4.Horányi Bence                                                       ASE

K1 Férfi Serdülő U13-U14. 2000m (Zebra szerint) A Döntő

3.Moró Dániel                                                                       ASE

 

TC4 Férfi Gyermek U10-U12. 2000m A Döntő

9. Tarczal Dániel János, Nyisztor Bence, Flaisz Harald, Virágh Ákos                    ASE

 

C1 Férfi Kölyök U14. 3x200m A Döntő

6. Hodován Dávid, Witt Péter, Vidákovich Elián                                        ASE