Szörfkajak-kenu

2018.09.25, 14:32 Kajak-kenu
A dunaújvárosi kétnapos kajak-kenus regattával érkezett meg az ősz, ugyanis a regionális viadal első napján olyan szél és hullámok fogadták a fiatalokat, ami a szörfösöket is kihívások elé állította volna. A Dunaferr Kupa izgalmas futamokkal és jó hangulattal nyújtott betekintést a kajak-kenus világba.

A fényes szeptemberi versenyek (aranyak a maratoni világbajnokságról és az ifik Olimpiai Reménységek Versenyéről) után kisebb lélegzetvételű, ám annál otthonosabb környezetben tette vízre hajóját az ASE kajak-kenus csapatának apraja-nagyja, két teletömött vontájával az egyik legnépesebb egyesület a paksi volt. A kétnapos, a dunaújvárosi öbölben megrendezett verseny első napján a nagy szél igazi vitorlásparadicsommá varázsolta a vizet, ám a kajak-kenusok nem arról ismertek, hogy megfutamodnak, így az ellenfelek mellett az elemekkel is meg kellett küzdeniük, amit sikerrel meg is tettek.

Szerencsére vasárnapra, amikor az igazán kezdők is hajóba ültek-térdeltek, már kisimult a víz és a nap is előbújt.

A dunaújvárosi és a két hét múlva esedékes tolnai hétvége főleg a legfiatalabb versenyzőknek nagyon hasznos, hiszen beleláthatnak a versenyek körítésébe, bemelegítés, lejelentkezés, beállás és ellenfelek méregetése is ezeken a futamokon nyer igazán értelmet. Ez a tapasztalat nagyban segít a nagyobb versenyek gondmentes abszolválásában, és megmutatja, hogy a másik egyesület versenyzőit sem Supermanek, edzéssel bármi elérhető.

 

 

Dunaferr Kupa

Dunaújváros, 2018. szeptember 22-23.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

2.Kollár Kristóf

3.Somkert Máté

5.Klenk Botond

K-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

6.Krémer Franciska

C-1 férfi serdülő U15 500 m

3.Juhász István

K-1 női serdülő U16 500 m

2.Kertész Gréta

5.Ottófi Lili

6. Strobl Adél

K-1 férfi serdülő U15 2000 m

10.Kabai Ákos

MK-1 női gyermek U10-U11 3X200 m váltó

4.Frast Lilla- Csapó Kun Réka-Prókai Boglárka

8.Kopfer Métisz-Németh Noémi-Németh Tamara

K-2 női ifjúsági U17-U18 500 m

5.Krémer Franciska-Kertész Gréta

C-1 férfi ifúsági U17-U18 200 m

2.Kollár Kristóf

3.Somkert Máté

5.Klenk Botond

C-1 férfi serdülő U16 200 m

4.Forster Martin

K-1 női ifjúsági U17-U18 200 m

7.Krémer Franciska

K-1 férfi serdülő U16 200 m

6.Kabai Ákos

K-1 férfi ifjúsági U17-U18 200 m

6.Spiesz Levente

K-1 női serdülő U15-U16 3X200 m váltó

3.Ottófi Lili-Kertész Gréta-Strobl Adél

C-1 férfi kölyök U14 2000 m

3.Pólya Dániel

K-1 női kölyök U13 2000 m

14.Kelemen Bettina

15.Mácsik Krisztina Anna

C-1 férfi kölyök U13 2000 m

1.Juhász István

3.Németh Áron

4.Lojek Levente

6.Németh Bálint

MK-1 női gyermek U12 2000 m

10.Szabó Kitty

12.Adorján Angéla

PC-2 gyermek U10-U11 és U12 2000 m

5.Bedecs Tamás-László Zoltán André

TC-4 gyermek U10-U12 2000 m

1.Bana-Zétény-Galambos Gábor-Fillér Fábió-Lojek Levente

2.Vajna Lóránt-Pach Botond-Pálfi Tibor-Kóti Szabolcs

MK-1 női gyermek U11 2000 m

7.Prókai Boglárka

9.Frast Lilla

12. Csapó Kun Réka

13.Németh Tamara

14.Kopfer Métisz Médea

MC-1 gyermek U10-U11 2000 m

1.Pálfalvi Viktor

4.Frast Medárd

6.Mácsik Attila

7.Nagy Tibor Soma

MK-1 női gyermek U10 2000 m

8.Németh Noémi

9.Tímár Mira

10.Kiss Virág

MK-1 női gyermek U8-U9 2000 m

6.Prókai Panni

7.Mácsik Gréta

TC-4 szabadidős 500 m

3.Nyitrai Richárd-László Zoltán André-Rózsa Bence-Orova Vilmos

C-1 férfi kölyök U13-U14 3x200 m váltó

1.Juhász István-Lojek Levente-Németh Bálint