Szolnoki szeánsz négy bajnoki címmel

2018.08.07, 20:19 Kajak-kenu
Szolnokon randevúzott a 14-23 éves kajak-kenusok színe-java, a legkisebbek Fadd-Domboriban lezajlott országos bajnoksága után egy héttel a serdülő, ifi, U23-as korosztály sportolói is megküzdöttek a magyar bajnoki címekért: Paksra négy aranyat és nemzetközi szereplést hoztak fiataljaink.

Négynapos, kimerítő versenyzésen vannak túl az ASE-s fiatalok, minden nap más-más távokra kellett felpörgetniük magukat, és nem maradtunk egyik nap sem elsőség nélkül.

200 méteren főleg kenusaink hozták az érmeket, noha a kajakos Vajda Bence egy fradis sráccal minimálisan lemaradva az aranyról ezüstöt vehetett át. Hodován Dávid és Kollár Kristóf kirobbanóan versenyezve lett első párosban, a harmadik helyre a kiváló hétvége elé néző Klenk Botond és Somkert Máté rúgta be a kenuját, akárcsak az U23-as négyesünk és Hodován Dávid egyes kenuban.

1000 méteren Pupp Noémi szállította a bajnoki címet, magabiztosan, meggyőző fölénnyel utasította maga mögé riválisait. Koleszár Zoltán a KSI-s Bakó Tamással nagyot meccselve lett harmadik, ami egy újonnan összeállt egységet tekintve ígéretes jövőt jósol. A 200-on győztes ifi kenupárosunk (Hodován-Kollár) ezúttal bronzérmes lett, talán egy kicsit bátrabb versenyzéssel fényesebb medál is összejöhetett volna, ami az egyesre is igaz (6. és 8. hely). Ezért is szép a kajak-kenu, nincsenek tuti futamok, szél, pillanatnyi lelkiállapot sok mindent meg tud kavarni.

500 méteren Pupp Noémi, aki idén az U23-as Eb-ről bronzot hozott ezen a távon, még vastagabban, mint 1000 méteren, 2,5 másodperccel lett bajnok. Ifi (Klenk és Somkert) párosunk nagyot versenyzett, ki-ki meccsen zsebelt be egy bronzot, és U23-as kvartettünknek is a dobogó alsó foka jutott.

„Négy egyéni számból kettőt sikerült megnyernem, a 200 negyedik helyemnek is örülök, nem vagyok egy nagy sprinter, ráadásul nem igazán gyorsítottunk a versenyre. 4000 méteren ezüstérmes lettem, ott egy amatőr hiba miatt nem volt esélyem az aranyra. Összességében elégedett vagyok, na meg nagyon fáradt...”- értékelt Noémi.

Vasárnap, a leghosszabb távon Pupp Noémi ezüst-, Koleszár Zoltán bronzérmet nyert, de a nap és a verseny végén a csattanót a Klenk Botond, Somkert Máté duónk szolgáltatta: a nap első, a hétvége negyedik elsőségét megszerezve diadalmaskodtak 4000 méteren.

„Az idei országos bajnokság talán életem legjobb versenye volt. Ez jobban nem is alakulhatott volna, hisz másodéves ifiként most volt a legnagyobb esélyem jó eredményeket szerezni. A két hónapos nyári félkészülés, amit az iskola után egyből elkezdtünk, a legjobb formámat hozta ki belőlem. Igaz, egyesben csak a középfutamig jutottam, de ott is teljesen kihajtottam magam. Nagyon örültem, hogy az idősebb fiúkkal is tudtam négyesben együtt készülni, ez egy plusz ráadás volt az így is felejthetetlen élményhez. Mátéval a jól összeszokott párosunk a versenyre állt össze teljesen. Szerintem soha nem voltunk még ilyen gyorsak, és ezt mind kétszázon mind ötszázon kamatoztatni tudtuk. A vasárnapi 4000 méter egy kicsit szorosra sikerült, de végülis mi húztuk be a hajót elsőnek így egy méltó zárást adva a bajnokságnak.”- foglalta össze a 18 esztendős Klenk Botond a valóban kitűnő szereplést.

Párostársa, Somkert Máté is pozitívan értékelte a hétvégét:

„Utolsó éves ifiként álltam rajthoz az idei országos bajnokságon. Ebben az évben a felkészülés nagyon jól sikerült, tavasszal km-gyűjtésben nem volt hiány, amit nagyon jól tudtam kamatoztatni nyáron a gyorsító edzéseken. Az első napon nem várt műhiba csúszott be a versenyzésembe, ami miatt csak a középfutamig jutottam. Párosban Botival a 100%-ra törekedtünk, célunk az volt, hogy nagyon erős pályákat tudjunk hozni, szerencsére nagyon jó eredményeket sikerült összelapátolnunk. Noha centiken múlott az első hely, és a 4 kilométeres szakasz alatt végig fej-fej mellett haladtunk ellenfeleinkkel, örülök, hogy mi állhattunk a dobogó legfelső fokára. 200 és 500 párosban is nagyon izgalmas összecsapások voltak. Elmondhatom, hogy ez volt a pályafutásom eddigi legeredményesebb versenye, megérte a kemény és kitartó munka.

A bajnokság válogatott a 15-17 éveseknek a szeptemberi, poznani Olimpiai Reménységek Versenyére, ahová két kenusunk, Kollár Kristóf és Hodován Dávid, valamint Vajda Bence is megváltotta a belépőjét.