Szegedi antré

2023.05.08, 22:42 Kajak-kenu
A Maty-ér adott otthont a felnőtt és U23-as férfiak első válogatójának, illetve a hölgyek és az ifjúsági versenyzők tájékoztató versenyének. Biztató rajtot vettünk, ami a hétvégi, szegedi világkupán íródik tovább.

Minden felnőtt versenyzőnk, akinek válogatott ez a verseny (mind a négyen 2001-es születésűek), U23-ban is rajthoz állt, így igazán pörgős 3 napon vannak túl sportolóink.

Vajda Bence, aki az olimpiai második Varga Ádámmal edz egy csapatban, lett a hétvége legeredményesebbje: a felnőttek között 1000 egyesben második lett, de utána nem lehetett megállítani. 500 párosban Szántói Szabó Tamással, akivel tavaly itt Szegeden nyertek U23-as vébét 1000 méteren, egy nagyon komoly pályával utasították maguk mögé a mezőnyt és értek be elsőként. Nem sokkal ezután az U23-as korosztályban is győzni tudott Bence! „Nehezen indult a verseny, az 1000-es előfutamomba nagyon leégett a tüdőm. A döntő már jobban sikerült, de maradt egy kicsi hiányérzetem, amit tudtam kamatoztatni az 500-as napon, ami nekem egy kész rodeó volt. Összesen 5 db 500-at mentem 1 órás pihenőkkel, ami pályáról pályára egyre jobban fájt és egyre többet kellett mutatnom magamból, egyedül a lelkesedésem tartotta a versenykedvemet, mivel sikerült megnyerünk a felnőtt 500-at, ami picit minket is meglepett. A cél az volt, hogy a másik U23-as egységet megelőzzük. Elégedett vagyok a hétvégével!”

A Szegeden, május 11-én rajtló Világkupán Bence 500 párosban fog rajthoz állni!

Kenusainknak is rodeó volt ez a három nap, hiszen felnőtt és U23-as párosok, egyesek rajtjai, előfutamai, döntői vártak rájuk. Egyesben Kollár Kristóf szerepelt a legjobban, U23-as 500 méteren lett harmadik, itt Hodován Dávid 4., Besenyei Ádám 6. helyen finiselt, felnőtt 1000 méteren Kristóf negyedikként, Dávid hatodikként zárt.

Felnőtt 500 párosban Kollár Kristóf az olimpiai induló Fejes Dániellel második, ebben a futamban Hodován Dávid a győri Kiss Balázzsal ötödik lett. Ezután összetérdeltek a srácok az U23-as döntőre, ahol egy brutál versenyzéssel győzött Kristóf és Dávid. Besenyei Ádám ebben a számban versenyzett először Buday Domonkossal, és egyből behúztak egy bronzot- 1000 méteren előrébb léptek, ott másodikként zártak.

„Vegyes érzéseim vannak a hétvégével kapcsolatban, az egyes számokban nem tudtam teljes mértékben megmutatni, amire képes vagyok, ugyanakkor 500 párosban Dáviddal az eddigi talán legkönnyedebb és legkomfortosabb pályánkkal tudtunk nyerni. Danival a felnőtt futamban, mivel még friss az egység és rutintalanok vagyunk együtt, sokat hibáztunk, de tudjuk, hogy mik voltak azok és a világkupákra ki fogjuk javítani.”-mondta Kristóf.

„Az első nap elég hullámvasút volt mind teljesítményileg, mind érzelmileg, hiszen a felnőtt páros nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, emiatt elég csalódott voltam. Aznap délután még következett az U23 500 páros, már más párral, Kristóffal. Nagyon jól összeraktuk a mozgást és a pályát, így sikerült nyernünk, ami feledtette a délelőttöt. Az 500 méter egyes döntőben kicsit visszavetett a teljesítményemből a balos szél, úgyhogy a következő válogatón javítani szeretnék ebben is, illetve 1000 méteren is. Jó pályát tudtam jönni, de tudom, hogy min kell javítanom és változtatnom a következő versenyig, erre is jó visszajelzés volt ez a verseny, illetve ennél sokkal többet szeretnék kihozni magamból a második válogatón.” – néz előre Dávid.

A Világkupán Kristóf 500 párosban, Dávid 200 egyesben, Ádám pedig 1000 párosban fog rajthoz állni!

Pupp Noéminek és ifi kenusainknak, a világbajnok Juhász Istvánnak és a 16 éves Pálfalvi Viktornak csak tájékoztató verseny- ami nem rossz, hiszen nem egyből tétért kell evezni- volt ez a szegedi regatta. Noémi 500 egyesben lett ötödik, Pisti pedig kétséget nem hagyva bizonyította, hogy jelenleg ő a leggyorsabb ifi kenus hazánkban, 1000 és 500 méteren is magabiztosan győzött. Viktornak rutinszerzésre kiváló volt ez a verseny, az egyesekben mutatott jó forma a párosban csúcsosodott ki, C2 1000 méteren a szegedi, ugyancsak 2007-es születésű Gyányi Milánnal lett ezüstérmes.

A május 8-11. közötti szegedi Világkupán induló ASE-sok névsora:

Kiszli Vanda: NK1-5000 méter

Besenyei Ádám: C2-1000 méter

Hodován Dávid: C1-200 méter

Kollár Kristóf: C2-500 méter

Vajda Bence: K2-500 méter