Odaértünk!

2023.07.28, 14:29 Kajak-kenu
Magyarország 25 arany-, 12 ezüst- és 7 bronzéremmel zárta a 2023-as ifjúsági, U23 világbajnokságot az olasz Alpok festői taván, Auronzóban: ebből Paksra 3, 3 és 2 került két értékes negyedik helyezéssel.

Nehéz nekikezdeni, hiszen kivel is kezdjük… U23-ban a kenus Kollár Kristóf, Hodován Dávid, Besenyei Ádám, illetve a kajakos Vajda Bence, ifi kenusban Juhász István versenyzett.

Egyesben Juhász István és Kollár Kristóf is egyeseket is ment (500 páros mellett 500 és 1000 méteren)és előbbi két ezüstöt, utóbbi két negyedik helyet szerzett. Pistit 1-1 olasz tudta megelőzni, de kihozta magából a maximumot, gyönyörűen végigkenuzta a távokat, 500-on igazán szoros befutót produkálva. Kristófnak szólóban ugyan nem jött össze az érem, de a két negyedik hely jelzi, hogy szintet lépett és oda tud érni!

Pisti a dunavarsányi Lugosi Gergellyel 500 párosban, tehát olimpiai távon szerzett világbajnoki aranyérmet, ellentmondást nem tűrő versenyzéssel: akárcsak tavaly, ám akkor még Molnár Csanád térdelt a hajóban! Az idősebbek között tiszta paksi bronz született, Kristóf és Dávid szerezte meg a bronzérmet, meggyőző, előremutató pályával.

Vajda Bence a vasasos Szántói-Szabó Tamással versenyezte végig az idényt, és a sokadik futamukat teljesítették: 1000 méteren harmadikok lettek, 500-on, ami a kajak párosoknál is az olimpián szereplő táv, viszont ellentmondást nem tűrően utasították maguk mögé a mezőnyt és lettek világbajnokok!

Besenyei Ádám a kenu négyes (Rumi Gergő, Koczkás Dávid, Molnár Csanád) kormányosaként járult elévülhetetlen érdemekkel hozzá ahhoz, hogy a magyar csapat első U23-as négyes győzelme megszülessen!

Hodován Dávid Csorba Zsófiával 5000 méteren váltóban, egy új és igazán látványos versenyben (evezés, futás, váltás) szerzett ezüstérmet!

„Ezek a gyerekek jelen pillanatban olimpiai számokban dobogón vannak. Egyes kenuban Adolf Balázs után, Kollár Kristóf épphogy nem tudott dobogóra állni, de olyat versenyzett, mint életében soha, élete csúcsát teljesítette ezer és ötszáz méteren. Juhász Pisti olimpiai számban nyert aranyat, mellette két ezüstöt egyes kenuban. Az ifi kenu négyesünk 16 éve nem győzött, az U23-as négyesünk még sose nyert, most igen.” – értékelte Foltán László utánpótlás kenu szövetségi kapitány a sportolók teljesítményét, két ASE-st is kiemelve.