Nyárzár

2023.08.06, 15:25 Kajak-kenu
Szeged volt a házigazdája július utolsó hétvégéjén a kajak-kenus felnőtt, illetve kölyök és gyermek magyar bajnokságnak, ami a vízi tapasztalatokon túl szárazföldi élményeket is adott.

A nemzetközi versenyek miatt csak két felnőtt versenyzőnk, Kiszli Vanda és Besenyei Ádám képviselte a piros-kék színeket: Vanda 5000 egyesben lett második, Ádámnak 500 párosban jött össze a dobogó, bronzérmet szerzett a törökbálinti Buday Domonkossal.

A négynapos verseny első napjaiban a felnőttek, majd a kölykök, végül a gyermekek versenyeztek (akiknek ez a verseny volt az utolsó a nyáron). A közel 2000 sportolót felvonultató regatta legsűrűbb napja a vasárnap volt, amikor a legfiatalabbak álltak rajthoz, hiszen hozzájuk még széles szurkolótábor is csatlakozik: a parton alig lehetett közlekedni a tömegtől, és a hajók logisztikája sem volt a legegyszerűbb. Szombatról vasárnapra a gyerekek és a szülők egy csoportja a pálya mellett sátrazott, és este volt grillezés, süteményezés, beszélgetések, strandolás és persze bandázás (szigorúan fél 10-ig).

Két bajnoki címnek örülhettünk kenusaink révén, a 13 évesek párosában lett első Rózsa Bence és Kirschner Dávid, illetve a TC4-es (Rikli Balázs, Nyitrai Gergő, Csötönyi Bálint, Schäffer Miksa) is győzött, de Vajna Lóránt 2000 egyesben elért harmadik helye is nagy fegyvertény. Persze a többiek dobogós és éremközeli helyezése is rendkívül megsüvegelendő, hiszen az egész ország összes egyesülete erre a versenyre hangolt. A kenusok mellett a kajakos lányaink is nagyon szép meccseket vívtak, volt, ahol ez érmet (1-6. helyezés), máshol tisztes helytállást

jelentett. Mindenki, aki versenyzett, kihozta magából az adott napi legjobbját, ami miatt nem lehetünk elégedetlenek. Hiszen ez az ugródeszkája a sikeres folytatásnak!

DOKTOR24 Felnőtt Magyar Bajnokság / Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György emlékverseny