Neverending story

2021.08.04, 08:12 Kajak-kenu
Ha július vége, augusztus eleje, akkor országos bajnokság a legifjabb kajak-kenusoknak: a Sukorón rendezett regattáról az ASE-s utánpótlásának a sok értékes helyezés mellett a leggyorsabbaknak járó aranyból is jutott négy! És nyitott maradt a verseny, hiszen az utolsó 10 futamot a szervezők kénytelenek voltak törölni.

A Kolonics Györgyről elnevezett országos bajnokság éremtáblázatán hatodik helyen zárt az ASE a 79 egyesület közül. Változatos futamok, változatos időjárás mellett gyűjtögettük a helyezéseket. Szombaton a kötöttpályások- az 1000 méteren indulók- mentek neki a távnak és egymásnak, és kemény küzdelmek mellett és érdekes előfutambeosztásokkal (pl. a mezőny négy legjobbja került össze a 3 továbbjutást adó előfutamba) zajlottak a versenyek. A döntők során a 14 éveseink kenu négyese bajnok lett, a párosunk pedig ezüstöt szerzett.

Vasárnap, amikor a 2000 méterek mellett csapathajókban 500 méterek voltak soron, kapcsolódtak be a legfiatalabbak, a 10-12 évesek. Összesen három bajnoki címet szereztük: az indiánkenusaink magabiztosan nyerték a futamukat, akárcsak a 10-12 évesek között induló kenupárosunk is, valamint az egyik sprintszámban, 500 méteren sem akadt a kenusainknál gyorsabb.

A csapat erejét azonban nem csak az aranyak mutatják, hanem az az indulói létszám, ami évek óta növekszik: nem egyszerű kitartani a nyári szünetben is az edzések mellett, de a legtöbb szülő úgy időzítette a nyaralást, hogy ez sikerülhessen: nekik is kijár a kalaplengetés. Így a többi helyezés mögött is kitartó felkészülés áll, legyen az ezüst vagy esetleg egy előfutamos helyezés is.

A befejezésben még a 10 éves lányok és a 13 éves négyeskenusok is megmutatták volna tudásukat, de az időjárás közbeszólt: a viharjelzés miatt az utolsó 10 futamra nem került sor.