Nemzetközi és hazai front

2021.07.02, 22:10 Kajak-kenu
Az elmúlt hétvégén válogatott versenyzőink az Európa-bajnokságon, míg fiataljaink a Magyar Kupán tették vízre kenuikat-kajakjaikat: mindenhonnan került Paksra érem.

Az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságot Poznan városa rendezte, ahonna Pupp Noémi révén került haza érem: Noémi a kajak négyes tagjaként 500 méteren a lengyelekkel külön csatát vívva lett ezüstérmes.

Kenu párosunknak, Hodován Dávidnak és Kollár Kristófnak nem egyszerűen indult a verseny: Kristóf lebetegedett a kiutazás napján, de így is döntőbe tudtak jutni, ahol végül szoros csatában hetedikek lettek.

Vajda Bence- akárcsak Noémi- 500 négyesben rajtolt el, de az ő egységének a középfutam jelentette a végállomást.

Fiataljaink Sukorón, a Magyar Kupán mérkőztek meg, ide a régiós válogatókról lehetett bekerülni: nem volt gyenge mezőny, az tény. A legkisebbeken meglátszott az elmúlt hetek nyári tábora és lazasága, nem igazán villogtak, de persze voltak kivételek. A közepes csoportból jöttek az érmek, kenu egyesben Juhász István arany-, Pálfalvi Viktor ezüstérmet szerzett.

Július első hétvégéje megint a versenyzőkről szól, Fadd-Domboriban a Vidék Bajnokság keretein belül több, mint 1500 sportoló méri össze erejét.