Kettős siker

2021.07.06, 00:15 Kajak-kenu
Fadd-Dombori nem először mutatkozott be idén, de a legnagyobb közönség most hétvégén volt a pályán és mellette is: Vidék Bajnokság házigazdája volt a holtág. 56 egyesület több, mint 1300 versenyzője közül az Atomerőmű SE Kajak-kenu Szakosztálya az éremtáblázat 4. helyén végzett.

Pénteken és szombaton az idősebbeknek indították az 1000 és az 500 métereket, és még szerencse, hogy a kicsik nem ekkor voltak, hiszen a szél úgy felkorbácsolta a hullámokat, hogy arra nem volt elég az 1-2 éves rutin… Vasárnapra, amikor az indiánkenusok kivételével- akik 1000 méternél indiánfordulóznak irány- és oldalcserével- mindenki egy egyenesben ereszkedett le a holtág végéről (2000 méter), addigra azt mutatta a pálya, amit az elmúlt években: kellemes, hullámmentes víz, rendezett bólyasorok és szurkolók hada a parton.

Sportolóink szépen muzsikáltak, a 11 aranyéremből a felnőtt (Koleszár Zoltán), az ifi (Kertész Gréta), a serdülő (Juhász István) versenyzők egyesben is gazdagon kivették a részüket, de persze volt páros- és négyes versenyszám is, ahonnan elhoztuk a legfényesebb érmet a hazai pályánkról.

A legkisebbek a múlt hétvége ellentettjei voltak, hiszen szépen jöttek az érmek, bajnoki címek, helyezések, míg ez a lépés Sukorón nem jött ki… De nem egyszerű a versenynaptár, hiszen a 10-12 éveseknek zsinórban ez volt a harmadik versenyhétvégéjük: a kenupárosunk, a kenunégyeseink aranyérme mellett kajakos lányaink is egyre araszolnak előre, de a többi, nem dobogós helyen befutó fiatalban is látszott az az erő és elszántság, ami ahhoz kell, hogy ezt a sportot szívvel-lélekkel lehessen űzni.

Most egy Esztergom- Rómaifürdő vízitúrával pihenjük ki az elmúlt hetek hajtását, hogy utána felkészüljünk az országos bajnokságra.

Szombaton, július 3-án leplezték le Sziklenka László, az ASE volt mesteredzőjének emléktábláját a céltorony oldalán.

Vidék Bajnokság

Fadd-Dombori, 2021. július 02-04.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-1 női serdülő U15 500m

7.Adorján Angéla

C-1 férfi serdülő U16 500 m

1.Juhász István Dávid

K-1 női ifjúsági U17-U18 500 m

1.Kertész Gréta

9.Strobl Adél

K-2 női serdülő U15 500m

7.Mácsik Krisztina Anna, Adorján Angéla

C-1 férfi felnőtt 500 m

1.Koleszár Zoltán

3.Dr. Prancz Zoltán

C-2 férfi serdülő U15-U16 500 m

2.Szinger Milán, Juhász István Dávid

K-2 női ifjúsági U17-U18 500 m

2.Kertész Gréta, Strobl Adél

C-2 férfi U23 500m

1.Kollár Kristóf, Hodován Dávid

C-1 férfi serdülő U16 1000 m

1.Juhász István Dávid

7.Szinger Milán

K-1 női ifjúsági U17-U18 1000 m

2.Kertész Gréta

6.Strobl Adél

C-1 férfi kölyök U14 1000 m

5.Pálfalvi Viktor

9.Frast Medárd

K-1 női kölyök U14 1000 m

6.Csapó-Kun Réka

C-2 férfi kölyök U13-U14 1000 m

4.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma

C-1 férfi felnőtt 1000 m

1.Koleszár Zoltán

K-2 női ifjúsági U17-U18 1000 m

3. Kertész Gréta, Strobl Adél

C-4 vegyes kölyök U13-U14 1000 m

1.Frast Medárd, Pálfalvi Viktor, Mácsik Attila, Bedecs Tamás

K-2 női kölyök U13-U14 1000m

8. Frast Lilla, Csapó-Kun Réka

C-1 férfi serdülő U16 2000 m

1.Juhász István Dávid

5.Szinger Milán

7.Németh Bálint

K-1 női serdülő U15 2000 m

14.Adorján Angéla

19.Mácsik Krisztina Anna

K-2 női kölyök U14 2000m

2.Csapó-Kun Réka, Frast Lilla

K-1 női kölyök U14 2000 m

8.Prókai Boglárka

C-2 férfi kölyök U13-U14 2000 m

3.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma

C-1 férfi kölyök U14 2000 m

3.Pálfalvi Viktor

7.Frast Medárd

11.Mácsik Attila

K-2 női kölyök U13 2000m

4.Timár Mira, Németh Noémi

C-1 férfi kölyök U13 2000 m

11.Pálfi Tibor

MK-1 női gyermek U12 2000 m

22.Prókai Panni

26.Mácsik Gréta

PC-2 férfi kölyök U13 2000 m

5.Fillér Fábió, Jávor Levente Lajos

6.Bana Zétény, Rikli Barna

8.Nyitrai Richárd, Pruzsina Márk

MK-2 női gyermek U11 2000 m

13.Csapó-Kun Petra, Hum Eszter

MK-1 női gyermek U11 2000 m

  1. Vig Ajna
  2. Galambos Gréta

PC-4 vegyes gyermek U10-U12 2000 m

1.Kóti Szabolcs, Fábián Ábel, Pach Botond, Lozsi Levente

PC-2 férfi gyermek U10-U12 2000 m

1.Kirschner Dávid, Vajna Lóránt

MK-1 női gyermek U10 2000 m

3.Schäffer Liza

14.Ulbert Lujza

21.Vajna Fanni

TC-4 vegyes gyermek U10-U11 2000 m

1.Rózsa Bence, Kovács Roland, Babarik Levente György, Galó Árpád

3.Kasparek Kristóf, Bognár Botond, Darnai Dávid, Czakói Bese Csaba

4.Böcz Álmos Bulcsú, Szlovacsek Medárd, Czakói Keve, Jaksa Zsombor

MK-1 női gyermek U10-U11 4x200m

2.Vig Ajna, Schäffer Liza, Galambos Gréta, Ulbert Lujza

MC-1 vegyes gyermek 4x200m

2. Vajna Lóránt, Kirschner Dávid, Kóti Szabolcs, Babarik Levente György