Kalandos összecsapás

2021.09.22, 12:25 Kajak-kenu
A Sióagárd és Szekszárd közötti szakasz adott helyet a II. Sió Kupának, ahol az ASE kajakos lányai és kenus fiúi az egyik legnépesebb csapatot alkották.

Második alkalommal gyülekezett a régió nagy része és pár régión kívüli egyesület is a Sióagárdnál lévő kis szigeten. Árnyat adó fák, igazi vadregényes hangulat és élénk élővilág fogadta a résztvevőket, akiknek (10-16 éves korig) 4, illetve 16 év fölött 7 kilométert kellett megtenniük a kanyargó Sión, ami alig folyt, ellenben a szél a kanyarok miatt mindig máshonnan fújt.

A kenus mezőny nagy részében uraltuk a versenyt, a legtöbb kenust mi neveztük a versenyen. A lányok is nagyon szépen küzdöttek, mindenki végigevezte a távot és fáradtan szállt ki a hajóból.

Az eredményhirdetés a verseny végén volt, így mindenki láthatta, hogy a csapattársa esetleg felfért-e a dobogóra- a rajt és a cél más-más helyszíne miatt a később indulók nem látták az előttük indulók befutóit, és a logisztikában is jelentett kis kihívást ez a verseny, de mindenki megugrotta a lécet és jó hangulatban zártuk ezt a szombatot is.

 

II. Sió kupa

Szekszárd, 2021. szeptember 18.

 

MC-1 Vegyes Gyermek U10-U11 4000 m

1.Kirschner Dávid

2.Babarik Levente György

4.Rózsa Bence

6.Galó Árpád

7.Kovács Roland

K-1 Női Kölyök U14 4000 m

3.Csapó-Kun Réka

4.Prókai Boglárka

11.Frast Lilla

K-1 Női Kölyök U13 4000m

7.Németh Noémi

C-1 Férfi Kölyök U13 4000 m

3.Fillér Fábió

4.Jávor Levente Lajos

7.Nyitrai Richárd

8.Pruzsina Márk

C-1 Férfi Kölyök U14 4000 m

1.Pálfalvi Viktor

3.Frast Medárd

5.Nagy Tibor Soma

7.Bedecs Tamás

8.Mácsik Attila

C-1 Férfi Serdülő U15 4000 m

1.Szinger Milán

4.Pólya Dániel

6.Németh Bálin

MK-1 Női Gyermek U12 4000 m

5.Prókai Panni

10.Szankovits Szonja Izabella

MK-1 Női Gyermek U11 4000 m

4.Vig Ajna

MK-1 Női Gyermek U10 4000 m

3.Schaffer Liza

7.Ulbert Lujza

MC-1 Vegyes Gyermek U12 4000 m

1.Vajna Lóránt

3.Kóti Szabolcs

4.Pach Botond

K-1 Női Serdülő U15 4000m

3.Adorján Angéla

9.Mácsik Krisztina Anna

K-1 Női Ifjúsági U17-U18 7km

3.Strobl Adél