Júniusi nyitány

2021.06.07, 13:31 Kajak-kenu
A megújult akadémiai rendszerben álltak rajthoz a régió kajak-kenus fiataljai június első hétvégéjén Fadd-Domboriban, hogy onnan kvalifikálják magukat a három héttel későbbi országos kupára. Az ASE-soknál voltak debütálók, akikre szép folytatás vár!

Fadd-Domboriban, ahol egy hónap múlva Vidék Bajnokságot rendez a Magyar Kajak-Kenu Szövetség és az ASE Kajak-kenu Szakosztálya, két nap alatt közel 700 fiatal fogott lapátot.

Szombaton a Csay Renáta Regionális Akadémia kajakosai, illetve kenusai, valamint a Kammerer Zoltán Regionális Akadémia kenusai szálltak vízre, vasárnap pedig a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer nevével fémjelzett akadémia kajakosai, szóval szervezésileg is észnél kellett lenni, ráadásul a pandémia miatti korlátozások sem egyszerűsítették a lebonyolítást, ennek ellenére jó versenyeket, sok tapasztalatot és számos fiatalnak bemutatkozási lehetőséget adott ez a két nap.

A szombati verőfényben négy arany (Juhász István, Pálfalvi Viktor, Vajna Lóránt, illetve az indiánkenusok) mellett 3 ezüst, 1 bronz, három 4., kettő 5., valamint egy 7., 8., 11. helyezést értek el a kenusaink.

Vasárnap Kertész Gréta és Prókai Boglárka révén szereztük 3 aranyat, és a többiek is nagyon szépen megoldották a feladatukat, legyenek akár rutinos versenyzők, vagy először versenyző fiatalok.

Három hét múlva jön a folytatás Sukorón!

Csay Renáta Regionális Akadémiai Kupa (kajak) / Csay R.- és Kammerer Z. Reg. A. Kupa (kenu)

Fadd-Dombori, 2021. június 05.

 

C-2 Férfi Kölyök U13-U14 1000 m A Döntő

2.Pálfalvi Viktor, Mácsik Attila

C-1 Férfi Ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

4.Pólya Dániel

C-2 Férfi Serdülő U15-U16 1000 m A Döntő

2.Juhász István Dávid, Szinger Milán

C-1 Férfi Kölyök U14 1000 m A Döntő

1.Pálfalvi Viktor

3.Frast Medárd

5.Nagy Tibor Soma

8.Mácsik Attila

C-1 Férfi Serdülő U16 1000 m A Döntő

1.Juhász István Dávid

4.Szinger Milán

7. Németh Bálint

MC-1 Férfi Gyermek U12 2000 m Döntő

1.Vajna Lóránt

4.Kóti Szabolcs

TC-4 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő

1.Babarik Levente György, Kirschner Dávid, Rózsa Bence, Kovács Roland

2.Jaksa Zsombor, Galó Árpád, Bognár Botond, Kasparek Kristóf

C-1 Férfi Kölyök U13 2000 m Döntő

11.Pálfi Tibor

C-1 Férfi Ifjúsági U17-U18 200 m A Döntő

5.Pólya Dániel

Kammerer Zoltán Regionális Akadémiai Kupa (kajak)

Fadd-Dombori, 2021. június 06.

 

K-1 Női Ifjúsági U17-U18 200 m A Döntő

1.Kertész Gréta

3.Strobl Adél

8.Ottófi Lili Éva

K-2 Női Kölyök U13-U14 1000 m A Döntő

2.Csapó-Kun Réka, Frast Lilla

K-1 Női Ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

1.Kertész Gréta

3.Strobl Adél

7.Ottófi Lili Éva

K-1 Női Serdülő U15 500 m A Döntő

7.Adorján Angéla

K-1 Női Kölyök U14 500 m A Döntő

1.Prókai Boglárka

4.Csapó-Kun Réka

7.Frast Lilla

K-1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő

4.Németh Noémi

MK-1 Női Gyermek U12 2000 m Döntő

8.Prókai Panni

12.Szankovits Szonja

13.Kerekes Boglárka

MK-1 Női Gyermek U10 2000 m Döntő

2.Schäffer Liza

4.Ulbert Lujza

MK-2 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő

3.Galambos Gréta, Vig Ajna

4.Hum Eszter, Csapó-Kun Petra

5.Vajna Fanni, Wahl Viktória