Júniusi kavalkád

2021.06.24, 10:20 Kajak-kenu
A vakációval elindult a legkisebb kajak-kenusok nyári tábora, amelynek első hétvégéjén Eszkimó-Indián Játékokon vettek részt, míg az idősebb versenyzőink válogatóversenyen vívták ki a nemzetközi szereplés lehetőségét.

A szolnoki válogató tétje az ifi, U23-as Európa-bajnoki szereplés volt, amit korábban már kivívott az U23-as korosztályban szereplő Hodován Dávid, Kollár Kristóf kenukettes 500 méteren. Ezúttal Pupp Noémi és Vajda Bence kajak egyes 500 méteren elért harmadik helye belépő volt az európai porondra, mindketten részt vesznek a most hétvégi Eb-n. A serdülőkorú Juhász István, a vele egykorú, szintén fiatalabb Lugosi Gergellyel mindkét kenupárosban, 500 és 1000 méteren második lett, ezzel- és a korábbi versenyek alapján- a maratoni Európa-bajnokságra harcolta ki a részvételt.

A legkisebbeknek két helyszínen, Orfűn és Sukorón volt jelenésük, az Eszkimó-Indián Játékok keretein belül. A legkisebb kajak-kenusoknak évente egyszer megrendezik ezt a négy tusából álló métát, Délelőtt kislabdát kellett dobniuk a fiataloknak 7 méterről egy 70 cm átmérőjű lyukba, három próbálkozással, illetve fél percig annyit húzódzkodni, amennyit csak tudnak. Ezek alapján pontokat kaptak a sportolók, amelyek másodperceket értek a hendikepes futás-evezés előtt, így a végső befutónál a közönség a tényleges sorrendet láthatta. Játékos verseny, sok izgalommal és szurkolással, és persze siker minden résztvevőnek!

A legkisebbeknek, a 8-9 éveseknek kísérleti távmegtétel volt a cél (időkorláton belül), majd vízi- és szárazföldi ügyességi feladatokban kellett kipróbálni magukat a gyerekeknek. Ügyeskedtek, büszkék lehetünk rájuk!