Így eveztünk mi

2021.12.30, 17:03 Kajak-kenu
Hasonló lendülettel léptünk át 2021-be, mint az előző esztendőkben, és a lendületünk a versenyekig ki is tartott- az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztálya az év végi bajnoki pontversenyben eddigi legjobb helyezését érte el, az egyesületi rangsor 9. helyén zárt. Hol tartunk, mit csináltunk, merre haladunk a csónakházban?

A szakosztály az ASE-nak és a régiónak is meghatározó kajak-kenu műhelye, ahol a sportolók nem szakbarbárokká válnak, hiszen az evezés mellett futnak, úsznak és minden olyan sportágba belekóstolnak, ami a téli hónapok „víztelenségét” feledtetni tudja- és persze tanulnak, mert meggyőződésünk, hogy mindkét lábat –sport és tanulás- erősíteni kell, amikor a gyerek odaér a választóvonalhoz, az érettségihez. Ha nem lesz profi sportoló, akkor is olyan erényeket kap a sport által, ami egész életében segíteni fogja. A kajak-kenu szakosztályban az idáig vezető utat töltjük meg élményekkel és olyan programokkal, ami által a gyerekek közösséget, gyökeret kapnak.

A minden eddiginél eredményesebb év- a 91 egyesület közül a 9. helyen végeztünk a bajnoki pontversenyben- is ennek egyik folyománya, de nézzük sorban, hogy mi is történt 2021-ben!

Felnőttjeink

• Kiszli Vanda, aki 2021ben az ASE Örökös Bajnoka lett, a maratoni szakágban 2 világbajnok arany mellett egy Európa-bajnoki arannyal és ezüsttel is gazdagította dicsőségtábláját;
  • a Pupp Noémivel felálló 500 kajaknégyes ezüstérmes lett, Hodován Dávid és Kollár Kristóf kenupárosa hetedik az Európabajnokságon;
  • két kenusunk, Hodován Dávid és Kollár Kristóf révén újra részt vettünk a síkvízi világbajnokságon, a kenu négyesük 7. lett Dániában;
  • az olimpiai részvétel ezúttal nem jött össze a csapatnak;
  • az országos bajnokságon minden versenyzőnk Pupp Noémi, Vajda Bence, Hodován Dávid, Kollár Kristóf, Koleszár Zoltán, Besenyei Ádám- szerzett érmet, kenusok révén két arany is került Paksra.

Juniorjaink

• Pupp Noémi világbajnok lett kajak négyeben;
  • Kollár Kristóffal és Hodován Dáviddal világbajnoki harmadik lett a kenu négyes;
  • Vajda Bence 4. lett a vbn 500 egyesben, akárcsak Kollár Kristóf párosa a dunaújvárosi Slihoczki Ádámmal;
  • három országos bajnoki cím Vajda Bence K1-500 méter, kenu négyes 200 és 500 méter Hodován Dáviddal, Kollár Kristóffal, Besenyei Ádámmal- mellett fontos kiemelni, hogy 1000 és 500 méter egyesben mindhárom szakágában felfértünk a dobogóra.

Ifjúsági versenyzőink

• a 16 éves Juhász István kijutott az ifi világbajnokságraa, ahol a kenu négyessel negyedik lett;
  • maratoni Európakupagyőztes lett párosban Juhász István, egyesben ezüstérmes;
  • a 17 éves Kertész Gréta a nemzetközi Olimpiai Reménységek Versenyéről 4 arany és egy ezüstéremmel tért haza, Juhász István százszázalékos volt, egy aranyat hozott.

Gyermek, kölyök, serdülő

• ez a korosztály a legnépesebb a szakosztályban, a tömegből szépen jönnek az eredmények nem feltétlenül a győzelem a lényeg, de az számszerűsíthető: ha ott van a gyerek és élvezi a mozgást, már akkor nyert vele mindenki- gyerek, szülő, edző.
  • összesen 6 bajnoki címet szereztek a fiatalok, PC2ben a 10-12 évesek között Győrben és Sukorón is nyert Vajna Lóránt és Kirschner Dávid, és a négyeskenuk is megbízhatóan mentek;
  • ebben a korosztályban rendkívül sok regionális versenyen voltunk, Tolna megyében eveztünk a Sión, a dunaújvárosi öbölben és FaddDomboriban is: cél a versenyrutin megszerzése.

Sárkányhajó

• a sárkányhajó az egyike az egyesület szabadidős lábainak, hiszen egy olyan mozgásforma, amelyet a teljesen amatőrök is élvezettel tudnak űzni: a szeptemberi, atomerőműves igazgatóságok közötti versenyre készülve nyáron nem volt ideje kihűlnie a hajóknak, annyi csapat adta egymásnak a lapátokat.

Versenyszervezés

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség évek óta biztos pontként tekint ránk:

• a három, FaddDomboriban rendezett verseny közül kiemelkedik a Vidék Bajnokság, ahol 56 egyesület több, mint 1300 versenyzője közül az Atomerőmű SE Kajak-kenu Szakosztálya az éremtáblázat 4. helyén végzett- ekkor leplezték le Sziklenka László, az ASE volt mesteredzőjének emléktábláját a céltorony oldalán;
  • december végén ismét vendégül láttuk a régió fiatalságát a Héraklész Fizikai Felmérőn.

Közösséget építünk

• kirándulásainkon, vízitúráinkon igazi csapatként funkcionálunk, az idén nyáron Esztergomból a Rómaipartig tartó túrán 130-an voltunk a vízen- a szülők is szerves részei az egyesületnek, a gyerekek mellett ők adják azt a támogatást, amivel sikeresek lehetünk;
  • a háromhetes nyári táborunk is teltházon, hatvan körüli létszámmal dübörgött, a fizikai kihívások és vizes kalandok mellett kulturális élmények is emlékezetessé tették;
  • a gyerekek növekvő létszámban látogatják az edzéseket, az idősebb versenyzők pedig példaként szolgálnak és arra törekszünk, hogy segítsék a legkisebbek beilleszkedését.