Hosszún elöl

2023.07.28, 14:35 Kajak-kenu
Horvátországban, a Száva folyón rendezték a maratonista kajak-kenusok Európa- bajnokságát, ahol a válogatott legeredményesebb versenyzője Kiszli Vanda, az ASE sportolója lett.

A Slavonski Brodban rendezett kontinensviadal első napján a felnőtteknél a rövidkörös, vagyis a 3,4 kilométeres számokban osztottak érmeket. A pályán ez három kis kört és két futószakaszt jelentett.

Női kajakban az ötszörös Európa-bajnok, a szám címvédője, Kiszli Vanda jó rajtot vett, amit a futószakasszal csak fokozott: ellépett a többiektől. Ezután már „sima” volt az út, Vanda magabiztos versenyzéssel szerezte meg pályafutása hatodik maraton Európa-bajnoki címét, a tavalyi év után másodszor rövidkörön.

Két nap múlva következett a 26,2 kilométeres klasszikus táv, amin Vanda hatalmas fölénnyel győzött- ezzel 2022 után, ezúttal is duplázott, mindkét női egyes számot megnyerte.

„Örülök, hogy sikerült mindkét számot megnyernem… Őrült meleg volt, szerintem ilyen melegben még nem versenyeztem, úgyhogy jó volt, hogy hosszún sikerült olyan előnyt szereznem, hogy bármikor tudtam locsolni magam. Verseny után az volt az első dolgom, amikor kikötöttem a stéghez, hogy megmártózzak egyet. A rövid kör megint gyorsan elment, tetszik ez a szám, örülök, hogy pár éve már behozták ezt is a versenyszámok közé!”- összegezte Vanda az idei Európa-bajnoki címeinek hátterét.