Hosszú távon is vízen

2020.10.07, 12:47 Kajak-kenu
Rendhagyó módon és időben, de egy rendhagyó évben hogyan máshogy, került sor a kajak-kenusok maratoni országos bajnokságára, ahonnan a paksi versenyzők egy arany mellett két ezüst- és három bronzérmet hoztak Paksra.

A májusi bajnokság a járvány miatt csúszott októberre, és a legifjabb kajak-kenusok ezúttal az ifi, U23-as, felnőtt mezőny nélkül randevúztak a győri Aranyparton. Az idősebb korosztálynak Tokajban volt a bajnokság, hiszen az Európa-bajnokság-, ami időközben törlésre került- korábbra volt datálva, mint a győri maraton ob.

Szóval ilyen körülmények között mérkőztek meg egymással az év utolsó versenyén a fiatalok. Szombaton a 13-16 évesek, vasárnap a 12 évesek és fiatalabbak is vízre tették a hajóikat.

Szombaton páros kenuban Pálfalvi Viktor és Mácsik Attila győzött, a dobogó harmadik fokára Bedecs Tamács Nagy Tibor Somával állhatott. Kertész Gréta Strobl Adéllal párosban lett harmadik, az Olimpiai Reménységek Versenyén két egyéni ezüstöt begyűjtő Juhász Istvánnak a bajnokságon is a második helyre sikerült felférnie. Másnap- komoly szélben, ami ugye nem a kajak-kenusok barátja- Németh Bálinttal harmadikok lettek, míg Kertész Gréta egyéniben evezett be második helyen. Az indiánkenusok ütközetéből (13 db négyes kenu) a Pálfi Tibor, Vajna Lóránt, Kóti Szabolcs, Kirschner Dávid egység kemény menet után hozta be második helyre a hajóját.

Októbertől nyugodtabb vizekre evezünk, de az élet nem áll meg, jönnek az izgalmas őszi-téli programok!

Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság (serdülő, kölyök, gyermek)

Győr, 2020. október 03-04.