Hosszú érmek

2018.05.31, 20:25 Kajak-kenu
A szokásos győri kajak-kenus maratoni országos bajnokságon ezúttal az utánpótláskorúak szálltak harcba a helyezésekért, a felnőtteknek korábban, Szegeden már kiosztották a bajnoki címeket. Ezen a hétvégén arany nem, de annál több értékes helyezés került az ASE vitrinjébe.

Az ifjúságiak között két, síkvízre készülő válogatott kenusunk, Hodován Dávid és Kollár Kristóf indult, és az ilyenkor szokásos öldöklő küzdelem ezúttal sem maradt el, robbantások, taktikák harca, futás tette még izgalmasabbá a 18 kilométert, ahol végül Hodó a második, Kristóf pedig a negyedik helyen zárt. Másnap a párosok küzdelme már nem hozott ekkora csatát, kisebb energiák mozdultak meg, ami után a mieink a harmadik helyen finiseltek. Ebben a versenyszámban ötödik lett Klenk Botond és Somkert Máté párosa, ami meghozhatja a lendületet nekik az augusztusi, maratoni válogatóra.

Juhász István, 2005-ös válogatottunk is nagyot ment, szépen evezve, keményen küzdve hozta be egyes kenuját 10 kilométeren a második helyre. Rajtuk kívül másnak dobogós helyet nem, de értékes 4., 5., 7. helyezéseket sikerült elérnie. Mind a kenusok, mind a kajakosok szépen küzdöttek, nagyokat mentek és szépen versenyeztek, ismét büszkeség volt ASE-snak lenni!