Európai és hazai front

2023.08.02, 16:45 Kajak-kenu
Június közepén felnőtt kajakosaink a krakkói Európa Játékokon, utánpótlásunk a Fadd-Dombori Magyar Kupán versenyeztek.

Pupp Noémi és Vajda Bence kvalifikálta magát a krakkói Európa Játékokra, amire közvetlenül a válogató után utazott a magyar csapat, így nem igazán pihentek rá a regattára a mieink.

Pupp Noémi az olimpiai négyesben, 500 méteren Csipes Tamarával, Fojt Sárával és Gazsó Alida Dorkával lett negyedik, amivel nem voltak maradéktalanul elégedettek a versenyzők, de az adott maximumot kihozták magukból.

Vajda Bence és Szántói-Szabó Tamás párosa végigversenyezte a szezont, és Krakkóba is jó formában, ám fáradtan utazott: Egy bivalyerős középfutam 4. helyével a B-döntőbe jutottak, amit azt annak rendje és módja szerint meg is nyerték. Bence Lutz Annával párosban is rajthoz állt, ebben a számba is belekóstolt.

A Magyar Kupán rendezőként is jelen voltunk, hiszen Fadd-Dombori hazai pálya, itt láttuk vendégül azt a közel 1500 versenyzőt, akik a régiós kupákról továbbjutottak. A mieinken éreztette hatását a nyári tábor lazasága, nem mindenki tudott megfeszülni ezen a hétvégén, de a nagyobbak gyakran odaértek a dobogóra, nekik a versenyre fókuszáltabban sikerült a nyári szabadság első hete.