Eső, érmek, eső

2015.05.27, 07:11 Kajak-kenu
Öt arany-, egy ezüst- és kettő bronzéremmel zárták az ASE sportolói a kajak-kenu Maraton Magyar Bajnokságot Győrben. Ez egyben válogató is volt az idei nemzetközi versenyek egy részére.

Májusi eső aranyat ér, ám amit a pünkösdi hétvégén hozott, az azért egy kicsit túlzás volt. A győri Aranyparton megrendezett viadalon a legfiatalabbaktól a masters versenyzőkig mindenkinek rendeztek futamot, és az eső senkit sem kímélt, ezen a hétvégén tényleg kiérdemelte a vízisport elnevezést a kajak-kenu. 90-es rajtszámmal versenyzett párosban az a Varga Ferenc, aki 1952-ben Magyarország első kajak-kenus olimpiai érmét szerezte, és nem mellesleg idén ünnepli 90. születésnapját. Indult nála 80 évvel fiatalabb versenyző is, tehát a hazai versenyzők egész palettája felvonult a kisalföldi városban.

Ebben a mezőnyben nyert két aranyat az ifik között a kenus Koleszár Zoltán (egyes, páros), egyesben Hodován Dávid sem talált legyőzőre, csakúgy, mint a kajakos Fritz Anett a szolnoki Gál Fruzsinával alkotott párosa sem. Kiszli Vanda, a tavalyi év junior maratoni világbajnoka ezúttal egyesben a második helyen finiselt a többszörös világbajnok Csay Renáta mögött, míg párosban bronzéremnek örülhetett a KSI-s Miskó Noémi párjaként. A 14 éves Vajda Bence ezúttal a harmadik helyen ért célba. A masters versenyzőknél Fried Edit hozott egy egyes és egy páros aranyat Paksra. További értékes helyezések is születtek Győrben, amely idén a hosszútáv specialistáinak rendez világbajnokságot.

Tóth Márton

Graboplast Maraton Magyar Bajnokság

Győr, 2015. május 22-24..

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

-K1                  Női felnőtt 26 Km                             A döntő

2.         Kiszli Vanda                                                                                                  ASE

-C1                  Férfi Felnőtt 26 Km                           A döntő

10.       Till József                                                                                                    ASE

11.       Huszák Donát Zoltán                                                                                     ASE

-C2                  Férfi Ifjúsági U18-U17 18 Km                        A döntő

1.         Koleszár Zoltán                                                                                            ASE

-K2                  Férfi Serdülő U16 15 Km                  A döntő

12.       Kerti Tamás                                                                                                ASE

Bencze Barna Attila                                                                                                 ASE

-C1                  Férfi Serdülő U15 15 Km                  A döntő

11.       Somkert Máté                                                                                            ASE

-K1                  Férfi Kölyök U14 10 Km                    Döntő I

3.         Vajda Bence Ferenc                                                                                    ASE

-C1                  Férfi Kölyök U14 10 Km                    A döntő

1.         Hodován Dávid                                                                                           ASE

-K2                  Női Felnőtt 26 Km                            A döntő

3.         Kiszli Vanda                                                                                                ASE

Miskó Noémi                                                 Központi Sport és Ifjúsági Sportegyesület

-K2                  Női Ifjúsági U18-U17 18 Km             A döntő

1.         Fritz Anett                                                                                                 ASE

Gál Fruzsina                                                   Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.

-C1                  Férfi Ifjúsági U18-U17 18 Km                       A döntő

1.         Koleszár Zoltán                                                                                           ASE

25.       Kovács Ákos                                                                                               ASE

26.       Hausman Donát                                                                                          ASE

29.       Bors András                                                                                               ASE

30.       Hrivik Áron Botond                                                                                     ASE

-C2                  Férfi Serdülő U15 15Km                  A döntő

5.         Somkert Máté                                                                                           ASE

Klenk Botond                                                                                                       ASE

-K1                  Férfi Serdülő U16 15Km                  Döntő I

33.       Bencze Barna Attila                                                                                   ASE

-K1                  Férfi Serdülő U16 15Km                  Döntő II.

25.       Kerti Tamás                                                                                             ASE

-C1                  Férfi Serdülő U16 15Km                   A döntő

17.       Szakter Adrián                                                                                         ASE

-PC2                Férfi Gyermek U12-U11 5Km           A döntő

16.       Zuschlag Bence                                                                                       ASE

Juhász István Dávid                                                                                             ASE

18.       János András                                                                                          ASE

Németh Áron                                                                                                    ASE

22.       Forster Martin                                                                                        ASE

Nyisztor Bence                                                                                                  ASE

-TC4                Férfi Gyermek U12-U11 5Km          A döntő

8.         Sáfrán Alex                                                                                           ASE

Tarczal Dániel János                                                                                           ASE

Flaisz Harald                                                                                                     ASE

Virágh Ákos                                                                                                     ASE

-MK1               Női Gyermek U11 5Km                    A döntő

12.       Kertész Gréta                                                                                       ASE

 

Graboplast Maraton Masters és Parakenu Magyar Bajnokság

Győr, 2015. május 23-24..

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

-K1                  Férfi Masters 10Km               A Döntő

9.         Viktor Endre                                                                                        ASE

-K1                  Női Masters 10Km                A Döntő

1.         Fried Edit                                                                                            ASE

-K2                  Női Masters 10Km                A Döntő

1.         Fried Edit                                                                                           ASE

Vass Krisztina                                                                                       BKV Előre Sport Club