Első olimpiai felvonás

2021.05.11, 12:12 Kajak-kenu
Felnőtt kajak-kenusaink Szegeden tették vízre május elején a hajójukat, hogy az első olimpiai válogatón közelebb kerüljenek Tokióhoz- felemás szereplés, de a remény még él.

A szerdán és csütörtökön rendezett futamok zárt kapuk mögött, erős szembe-oldalszélben zajlottak. Azért hangsúlyozzuk a szelet, mert nyíltvízi sportként különösen nagy jelentősége van, hogy honnan és milyen szél fúj, illetve a versenyző melyik pályán indul és melyik oldalon kenuzik. Ezt kellett megoldaniuk az ASE-s versenyzőknek is, hol kisebb, hol nagyobb sikerrel.

Minden versenyszámban hatos döntőket rendeztek, így kiélezett csaták voltak a továbbjutó helyekért is.

Pupp Noémi kajak egyes 500 méteren egy jó előfutam után kőkemény középfutamba jutott, ahol éppen lecsúszva a döntős helyről, negyedikként végzett. A B-döntőben már nem tudott annyira felpörögni, mint az előző futamokban, hatodik helyen végzett.

Kenu egyes 1000 méteren döntőbe került Kollár Kristóf, aki nagyot küzdve az ötödik helyen végzett. Hodován Dávid is nagyot ment az előfutamban, de éppenhogy lecsúszott a továbbjutást jelentő első két helyről, a B-döntőben pedig ötödik lett. Koleszár Zoltán és Besenyei Ádám nem igazán tudta megoldani a szél generálta versenyhelyzetet, az előfutamon nem jutottak túl.

Vajda Bence kajak egyes 200-on túlverekedte magát az előfutamon, a döntőben pedig hatodik lett.

Kenus párosban sem sikerült felférni a dobogóra, Hodován Dávid a KSI-s Sáfrány Mátyással negyedik, Kollár Kristóf és Besenyei Ádám párosa ötödik lett.

I. Olimpiai Válogató, pótkvalifikációs válogató, női kajak tájékoztató és Parakenu válogató verseny

Szeged, 2021. május 05-06.