Dunaújvárosi ősz

2017.09.25, 15:24 Kajak-kenu
A sok-sok szorgos paksi kajak-kenus fiatalnak köszönhetően az egyesületek pontversenyének második helyen zárt az ASE, kicsit lemaradva a házigazda Dunaújvárostól a szokásos őszi hétvégén, a Dunaferr Kupán.

A fényes szeptemberi versenyek, (aranyak a maratoni világbajnokságról és a serdülők-ifik Olimpiai Reménységek Versenyéről) után kisebb lélegzetvételű, ám annál otthonosabb környezetben tette vízre hajóját az ASE kajak-kenus csapatának apraja-nagyja. A kétnapos, a dunaújvárosi öbölben megrendezett viadal első napján a nagy szél még borzolta a vizet és ennek okán az idegeket, ám vasárnapra, amikor az igazán kezdők is hajóba ültek-térdeltek, már kisimult minden.

A dunaújvárosi hétvége főleg a fiatal versenyzőknek nagyon értékes, hiszen beleláthatnak a versenyzésbe, a versenyek körítésébe, bemelegítés, lejelentkezés, beállás és ellenfelek mustrálása is ezeken a futamokon nyer igazán értelmet. Ez a tapasztalat nagyban segít a nagyobb versenyek rutinos lehozásában, és megmutatja, hogy a másik egyesület versenyzőit is anya szülte, és edzéssel bármi elérhető.

 

Dunaferr Kupa

Dunaújváros, 2017. szeptember 23-24.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-2 női serdülő U15-U16 500 m

  1. 4. Németh Aletta-Ottófi Lili
  2. 5. Dévényi Alíz-Krémer Franciska
  3. 6. Strobl Adél-Kertész Gréta
  4. 7. Sebestyén Csenge-Szabó Alexandra

C-2 férfi serdülő U15-U16 500 m

  1. 1. Hodován Dávid-Kollár Kristóf Atomerőmű SE-Dunaferr SE

K-2 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

  1. 3. Horányi Bence-Vajda Bence

C-2 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

  1. 1. Hodován Dávid-Kollár Kristóf Atomerőmű SE-Dunaferr SE
  2. 2. Somker Máté-Klenk Botond

C-1 férfi serdülő U15-U16 500 m

  1. 1. Hodován Dávid

K-1 férfi serdülő U16 500 m

  1. 3.Spiesz Levente

K-1 női serdülő U16 500 m

  1. 6. Krémer Franciska

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

  1. 1. Hodován Dávid
  2. 3. Somkert Máté
  3. 4. Klenk Botond

K-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m

  1. 1. Vajda Bence

K-1 női serdülő U15 500 m

  1. 7. Ottófi Lili
  2. 8. Németh Aletta

K-2 férfi serdülő U15-U16 500 m

  1. 1. Spiesz Levente-Vajda Bence

C-1 férfi serdülő U16 200 m

  1. 1. Hodován Dávid

K-1 férfi serdülő U16 200 m

  1. 2. Spiesz Levente

C-1 férfi ifúsági U17-U18 200 m

  1. 1. Hodován Dávid
  2. 3. Somkert Máté
  3. 5. Klenk Botond

K-1 férfi ifjúsági U17-U18 200 m

  1. 2. Vajda Bence
  2. 5. Horányi Bence

K-1 férfi serdülő U15-U16 3x200 m váltó döntő 1.

  1. 3. Kabai Ákos-Domonkos Benedek-Tóth Milán

K-1 férfi serdülő U15-U16 3x200 m váltó döntő 2.

  1. 1. Vajda Bence-Spiesz Levente-Móró Dániel

K-1 női serdülő U15-U16 3x200 m váltó

  1. 4. Németh Aletta-Dévényi Alíz-Krémer Franciska

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 2000 m

  1. 2. Klenk Botond
  2. 3. Somkert Máté

K-1 férfi ifjúsági U17-U18 2000 m

  1. 11. Horányi Bence

C-1 férfi serdülő U16 2000 m

  1. 1. Hodován Dávid

K-1 női serdülő U15 2000 m

  1. 7. Németh Aletta
  2. 8. Kertész Gréta
  3. 9. Strobl Adél
  4. 10. Ottófi Lili
  5. 11. Szabó Alexandra
  6. 12. Sebestyén Csenge

K-1 férfi serdülő U15 2000 m

  1. 11. Tóth Milán
  2. 12. Kabai Ákos

K-1 női serdülő U16 2000 m

  1. 6. Krémer Franciska

K-1 férfi serdülő U16 2000 m

  1. 1. Vajda Bence
  2. 6. Spiesz Levente

MK-1 női gyermek U10 2000 m

  1. 4. Prókai Boglárka
  2. 5. Csapó Kun Réka
  3. 6. Frast Lilla

K-1 női kölyök U13 2000 m

  1. 2. Kertész Gréta
  2. 4. Ottófi Lili
  3. 5. Strobl Adél
  4. 9. Kelemen Bettina

C-1 férfi kölyök U13 2000 m

  1. 4. Juhász István

MK-1 női gyermek U11 2000 m

  1. 10. Adorján Angéla
  2. 13. Szabó Kitti
  3. 14.Mácsik Krisztina Anna

K-1 női kölyök U14 2000 m

  1. 4. Szabó Alexandra
  2. 6. Sebestyén Csenge

C-1 férfi kölyök U14 2000 m

  1. 11. Nyisztor Bence
  2. 12. Forster Martin

K-1 férfi kölyök U14 2000 m

  1. 6. Kabai Ákos
  2. 7. Domonkos Benedek

PC-2 férfi gyermek U12 2000 m

  1. 3. Frast Medárd-Kovács Kristóf
  2. 4. Németh Bálint-Tengölics Tamás
  3. 5. Németh A. Áron-Berger Péter

MK-1 női szabadidős 500 m Döntő 1.

  1. 8. Németh Noémi
  2. 10. Kiss Virág
  3. 11. Kopfer Métisz

MK-1 női szabadidős 500 m Döntő 2.

  1. 5. Mácsik Gréta

TC-4 férfi szabadidős 500 m

  1. 3. Vajna Lóránt-Bedecs Tamás-Pach Botond-Nagy Soma-Mácsik Attila

K-1 női kölyök U13-U14 3x200 m váltó

  1. 3. Kertész Gréta-Ottófi Lili-Strobl Adél

 

Az egyesületek közötti pontversenyben az Atomerőmű SE a II. helyen végzett.

 

Edzők:

Bedecs Ferenc

Meczker András

Feil Imre

Tóth Márton