Diákolimpia rekordrészvétellel

2015.06.02, 16:04 Kajak-kenu
Május utolsó hétvégéjén került sor az országos diákolimpiára, ahol a paksi iskolák kajak-kenusai is szépen helyt álltak. A sukorói verseny három napja alatt rekordszámú sportoló ragadott lapátot és képviselte iskoláját.


Közel 2800 kajakos és kenus, valamint az edzőik és a szülők, szurkolók nyüzsögtek a Velencei-tó partján és vízén, ahol a verseny három napja alatt összesen 403 alkalommal hangzott el a rajt vezényszó. Az utánpótlás erejét mutatja, hogy a 14 éves kajakosoknál 1000 méteren 16 előfutamot rendeztek, ami 140-nél is több fiatal nevezését jelentette csak abban a korosztályban. A többi évfolyamban sem volt ritka a 100 fölötti létszám, 2000 méteren is többször kellett megméretnie magukat a fiataloknak, akik ebben az esetben nem az egyesületüket, hanem az iskolájukat képviselték.

A paksi iskolások, akik az ESZI-ből, a gimnáziumból, a Bezerédjből, a Deákból, a Baloghból és a Rákócziból érkeztek, ezúttal arany nélkül maradtak, ám érmek azért kerültek a zsákba: két ezüst- és két bronzérem mellett sok döntős helyezés is összejött, ami ebben a versenyzőtömegben igazán megsüvegelendő.

„Ha rendezvényre, élménybeszámolóra megyek, minden egyes alkalommal elhangzik a kérdés: miért választottam a kajakozást, és hogyan ajánlanám ezt a sportágat a gyerekeknek. A sukorói vízparton ott volt minden, amiért én a kajak mellett kötöttem ki. Ragyogó idő, víz, látványos sportág, és egy csodálatos, befogadó közösség, amelyben jelen van a gyerek, az edző és a vízparton ott tud lenni a szülő is, akinek szintén tartalmas programot nyújt egy-egy ilyen verseny” – mondta Vereckei Ákos olimpiai aranyérmes kajakos, aki a Magyar Kajak-Kenu Szövetség egyik szakmai koordinátoraként látogatott el a versenyre.

Tóth Márton

Forrás:www.mkksz.hu

Országos Diákolimpia, Szabó Ferenc Emlékverseny

Sukoró, 2015. május 29-31.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

K-1                  férfi, ifjúsági U17-U18                       200 m                         A döntő

2.         Horányi Benjámin                                         Energeikai Szakközépiskola és Kollégium

C-1                  férfi, ifjúsági U17-U18                       200m                          A döntő

5.         Hauzman Donát                                             Energeikai Szakközépiskola és Kollégium

MK-1               női, gyermek U12                             2000 m                       B  döntő

6.         Békési Rebeka Viktória                                 Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

PC-2                férfi, gyermek U10-U12                    2000 m                       A döntő

6.         Juhász István Dávid                                       Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

Zuschlag Bence                                             Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

10.       Forster Martin                                               Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

Nyisztor Bence                                              Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

11.       János András                                                Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

Németh Áron                                               Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

MK-1               női, gyermek U11                             2000 m                       A döntő

18.       Kertész Gréta                                                 Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-1                  férfi kölyök U14                                1000 m                       A Döntő

4.         Vajda Bence Ferenc                                      Paksi Bezerédj Általános Iskola

C-1                  férfi kölyök U14                                1000 m                       A döntő

2.         Hodován Dávid                                              Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

C-1                  férfi serdülő U15                               1000 m                       A döntő

8.         Somkert Máté                                                           Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

C-1                  férfi ifjúsági U17-U18                                   1000 m                       A döntő

6.         Kovács Ákos                                                   Energetikai Szakközépiskola és Gimn.

C_4                 férfi serdülő U15-U16                       1000 m                       A döntő

4.         Somkert Máté                                                 Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

Klenk Botond                                                 Paksi Vak Bottyán Gimnázium

Frast Roland                                                  Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

Hodován Dávid                                              Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

TC-4                férfi  gyermek U10-U12                    2000 m                       A döntő

8.         Sáfrán Alex                                                 Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

Tarczal Dániel János                                      Madocsai Általános Iskola

Kovács Kristóf                                              Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

Papp Áron                                                  Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-4                  férfi kölyök U14                   1000 m                                   A Döntő

4.         Vajda Bence Ferenc Paksi Bezerédj Általános Iskola

Jávor Péter                                               Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorlóiskola (Szekszárd)

Mercz Marcell                                             Szekszárdi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Szekszárd)

Müller Dániel György                                   Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola (Szekszárd)

 

Amatőr Diákolimpia

Sukoró, 2015. május31.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

MK-1               fiú II. kcs.                    500 m szabadidős                             Döntő 3.

7.         Kápolnás Dávid                                              Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1               fiú II. kcs.                    500m szabadidős                              Döntő 4.

4.         Kabai Ákos                                                     Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-1                  fiú IV. kcs.                  500 m szabadidős                             Döntő 1.

5.         Moró Dániel                                                  Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1               lány I. kcs.                  500 m szabadidős                             Döntő 2.

3.         Strobl Adél                                                     Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1               fiú III. kcs.                   500 m szabadidős                             Döntő 4.

4.         Tóth Milán                                                     Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1               lány III. kcs.                500 m szabadidős                             Döntő 2.

3.         Németh Aletta                                               Paksi Bezerédj Általános Iskola

Edzők: Bedecs Ferenc, Meczker András, Feil Imre, Tóth Márton