Csillag születik

2018.08.31, 17:48 Kajak-kenu
Szolnok adott helyet a kajak-kenusok országos bajnokságának, ami a síkvízi idény idei befejező állomása is volt egyben. Pupp Noémi országos bajnoki cím nélkül érkezett és ötszörös bajnokként távozott.

A világbajnokság után pár nappal, pontosan hárommal került megrendezésre a felnőttek országos bajnoksága. Az ASE kis létszámú, ám annál ütősebb csapattal érkezett. A kenusok, Török Aurél mellett az ifi Kollár Kristóf és Hodován Dávid, valamint a masters versenyeken is eredményes Prancz Zoltán alkotta a négyest, amely a táv rövidülésével egyre előrébb végzett: 1000-en nyolcadik, 500-on hetedik, 200-on hatodik lett a leglátványosabb kajak-kenu egységben a kvartett. Ifiinknek egy kirándulás volt ez a verseny, ugyanis jövő hétvégén már a maratoni világbajnokságon, majd rá egy hétre az olimpiai Reménységek Versenyén kell vízre tenniük a hajóikat, ennek ellenére szépen hozták az felnőtt ob-t is.

A hétvége éremhalmozója a 20 éves Pupp Noémi lett, aki 7 számból ötöt megnyert, egyedül a sprintszámban, 200 egyesben nem sikerült dobogóra állnia, de az 500 egyes harmadik helye miatt sem kell szomorkodnia. Ugyan a mezőnyből hiányzott Kozák Danuta, de világbajnokokból így sem volt hiány, 1000 egyesben például a hétvégén két vb-aranyat begyűjtő Kárász Anna lett a második Noémi mögött.

500 párosban a szintén két vb-arannyal hazatérő MedveczkyErikával lett magyar bajnok, míg négyesben mesterhármast értek el: 200, 500 és 1000 méteren is a Noémivel rajthoz álló hajó diadalmaskodott.

„Hosszú szezon és hosszú három nap volt. Hét számot indultam az ob-n, de nagyon élveztem. Örülök minden éremnek, helyezésnek. Úgy érzem jó évet zártam, nagyon sokat fejlődtem. Tavaly nem úgy sikerült, ahogy terveztem, de ez biztosan kellett ahhoz, hogy most eredményes tudjak lenni. Köszönöm az egyesületnek az egész éves támogatást.”- foglalta össze tömören a versenyt és az idényt a tavaly óta a honvédosokkal, Csipes Ferenc irányításával készülő kajakos.