2018-as beszámoló

2019.05.22, 08:07 Kajak-kenu
Ez történt 2018-ban. Röviden-tömören.

A szakosztály 2017-ben a különböző korosztályokban 56 kiváltott versenyzési engedéllyel rendelkezett, 2018-ban ezt a számot sikerült 66-ra emelni. A versenyzői létszám emelkedése megmutatkozott a bajnoki pontok számában is: míg 2017-ben 239,25, addig az idei évben 355,75 pontot gyűjtöttek sportolóink. Az utánpótlás létszámának emelkedésén felül a szakosztály több válogatott versenyzőt is foglalkoztat: U23 korosztályban Pupp Noémi, ifjúsági korosztályban Hodován Dávid, Kollár Kristóf, Vajda Bence, kölyök korosztályban Juhász István, maraton szakágban Kiszli Vanda és Koleszár Zoltán.

Nemzetközi versenyek 2018-ban a Felnőtt Síkvízi Európa-bajnoksággal kezdődtek, melyen a szakosztályból Pupp Noémi Csipes Tamarával nyert K-2 1000 m-en bronzérmet és a férfiaknál Somorácz Tamás K-2 500 m-en Európa-bajnok lett. Az Ifjúsági és U23-as Gyorsasági Európa-bajnokságon Pupp Noémi a K-1 női U23 500 m-en III., Kollár Kristóf, Hodován Dávid a rácalmási Bucsi Bálinttal és a csepeli Zupkó Balázzsal C-4 férfi ifjúsági 500m-en az V. helyen ért célba. Július elején a Horvátországban megrendezett Maraton Európa-bajnokságon Kiszli Vanda Mihalik Sárával Európa-bajnok lett. Szeptember második hétvégéjén Portugáliában a Felnőtt, U23 és Ifjúsági Maraton Világbajnokságon Hodován Dávid férfi ifjúsági, Kiszli Vanda pedig női, felnőtt mezőnyben nyert aranyérmet. Koleszár Zoltán a győri Balla Leventével C-2 férfi, felnőtt ezüstérmet szerzett. A Kiszli Vanda Mihalik Sára páros világbajnoki címvédőként technikai probléma miatt kényszerült feladni a versenyt.

A nemzetközi versenyek sorát az ugyancsak szeptemberben rendezett Olimpiai Reménységek Versenye zárta, melyen Hodován Dávid-Kollár Kristóf C-2 férfi, ifjúsági 200 m-en és négyesben a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, 1000 párosban ezüstérmet nyertek. Vajda Bence az 500 m-en induló férfi kajak négyes tagjaként nyert ezüstérmet.

2018-ban a szakosztály versenyzői 10 magyar bajnoki címet nyertek.