Olimpiai előszoba

2024.06.17, 22:23 Kajak-kenu
Sűrű heteket élnek kajak-kenusaink, egy hétre a II. válogatóra már az Európa-bajnokságon tették vízre hajóikat, ahol az olimpia szempontjából is fontos mérföldkövet értünk el.

Pupp Noéminek van még sansza az ötkarikás szereplésre, és nem nyomta agyon a tét, mindkét számában, az olimpián szereplő 500 négyesben (Pupp, Csipes, Fojt, Gazsó), illetve 1000 párosban Fojt Sárával- mindkét hajóban vezérevezősként- Európa-bajnok lett friss ASE-s Örökös Bajnokunk. Ő mindent megtett, a döntés a héten várható az olimpiai csapatról.

Vajda Bence Szántói-Szabó Tamással visszatért az 1000 méterhez, és egy magabiztos előfutam után csak az olasz hajó bírta náluk jobban a finálé finisét, ezüstérmet nyertek.

Kollár Kristóf Fejes Dániellel ezúttal 1000 párosban versenyezve egy szoros befutóval ötödik helyen zárták a kontinensviadalt.

Besenyei Ádámnak Koczkás Dáviddal ugyan 200 kenu párosban nem jött össze a döntő, de már a részvétel is megsüvegelendő!

És a részvétel öt 2012–es ASE-s hölgynek is összejött, Pap Réka, Boros Zoé, Kirschner Dorka és Babarik Hanna együtt, Staub Gréta pedig egy régiós hajóban evezhetett az Európa-bajnokság betétfutamainak egyikén!