Olimpiai bronz- kétszer!

2024.08.11, 14:02 Kajak-kenu
Pupp Noémi ASE-történelmet írt, hiszen kajakosunk egy olimpián szerzett két bronzérmet!

Kajak négyes 500 méteren az előfutamból közvetlenül a döntőbe jutottak Fojt Sárával, Csipes Tamarával és Gazsó Alida Dórával, ahol egy nagyon szoros futamban sikerült harmadikként beérni, ezzel megszerezve a magyar kajak-kenu csapat első párizsi érmét!

Noémi párosban Fojt Sárával az előfutam, reményfutam, középfutam útvonalon menetelt el a döntőig, ahol a másik magyar egység, Csipes Tamara és Gazsó Alida mellett rajtoltak. Noémiék féltávnál gyújtották be a rakétákat, ami annyira jól sikerült, hogy egészen a dobogóig repítette őket! De az a 15 perc, amíg kiderültek a helyezések, igazán idegtépő volt: a Csipes, Gazsó kettes 7 századdal ment jobbat, mint Noémiék és a német páros. Az új-zélandi elsőséghez nem fért kétség, és ezzel az idővel holtversenyes harmadik lett Noémi és Sára!