Tolnai kezdet

2022.05.19, 14:47 Kajak-kenu
A tolnai versennyel a legkisebb kajak-kenusaink is belekóstolhattak a versenyzés izgalmába: a holtágon rendezett versenyre a régió egyesületei jöttek el, ahol egy hasznos nappal és jó versenyekkel gazdagodtak.

A tolnai verseny sok fiatalnak élete első kajak-kenus futamát is jelenti, hiszen május első fele után indul be igazán a szezon. A 2022-es Mármarosi Kupa, noha volt szó a verseny áthelyezéséről a kis víz és a hínár miatt, ideális körülmények között zajlott: a nap sütött, a szél nem fújt, a víz evezhető volt, a hangulat pedig pezsgett.

A 8 és 9 éveseknek egy ügyességi pályát kellett egymás után teljesíteniük, amelyben volt szlalom, tolatás, háló alatt átbújás- és mindezt vízen. A kiskenusok indiánkenuban vitézkedtek, ahol a szlalomot és minden fordulót a mi fiatalunk profi módon levezényelt.

A kenusoknak voltak háziversenyek, de mindenki megtalálta a maga ellenfelét, így arra senki sem panaszkodhatott, hogy ez könnyű volt.

A következő hétvégén a maratoni magyar bajnokságon fogunk versenyezni, ehhez egy kicsit távolabb, Győrig kell utaznunk.

 

Mármarosi Kupa Tolna, 2022. május 15.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

 

TC4 Vegyes Gyermek U10-U12 2000 m Döntő I.

2. Böcz Álmos Bulcsú,Szlovacsek Medárd,Mittler Ármin,Czakói Keve

3.Csötönyi Bálint,Schäffer Miksa,Darnai Dávid,Bauer Mirkó

4.Orbán László,Prókai Máté,Pálfi László Gábor,Kasparek Kristóf

 

C1 Férfi Serdülő U15-U16 5 km Döntő I.

1.Pálfalvi Viktor

4.Nagy Tibor Soma

5.Frast Medárd

7.Mácsik Attila

K1 Női Serdülő U15-U16 5 km Döntő I.

1.Prókai Boglárka

5.Csapó-Kun Réka

6.Adorján Angéla

9.Mácsik Krisztina Anna

MK1 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

4.Schäffer Liza

8.Tóth Boglárka

9.Babarik Hanna

11.Kirschner Dorka

15.Kóti Blanka

19.Ulbert Linda

20.Boros Zoé Lilla

MK1 Női Gyermek U12 2000 m Döntő I.

5.Vig Ajna

11.Szabó Kata Lili

14.Hum Eszter

PC2 Férfi Kölyök U13 5 km Döntő I.

1.Fábián Ábel,Kóti Szabolcs

3.Balogh Bence,Pach Botond

6.Lozsi Levente,Jávor Bence

MK1 Női Előkészítő U8-U9 500 m Döntő I.

1.Boros Nóra

1.Viktor Gréta

MC1 Vegyes Előkészítő U8-U9 500 m Döntő I.

1.Lőrincz Bence

K1 Női Kölyök U13 5 km Döntő I.

4.Szankovits Szonja Izabella

5.Mácsik Gréta

PC2 Vegyes Gyermek U10-U12 5 km Döntő I.

1.Jaksa Zsombor, Kovács Roland

2.Nyitrai Gergő, Rikli Balázs

3.Bognár Botond, Czakói Bese Csaba

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18 5000 m Döntő I.

1.Szinger Milán

MK1 Női Kölyök U13 5 km Döntő I.

5.Prókai Panni

6.Kerekes Boglárka

9.Csehák Fédra

C1 Férfi Kölyök U13-U14 5 km Döntő I.

2.Vajna Lóránt

5.Fillér Fábió

7.Jávor Levente Lajos

10.Pruzsina Márk

13.Bana Zétény

14.Pálfi Tibor

MK2 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

6.Bányai Tamara,Vajna Fanni

7.Wahl Viktória, Csapó-Kun Petra

MC1 Vegyes Gyermek U10-U12 2000 m Döntő I.

1.Kirschner Dávid

2.Rózsa Bence

3.Babarik Levente György

4.Galó Árpád