Régiók harca

2022.07.02, 15:18 Kajak-kenu
Fadd-Dombori abszolút visszakerült a kajak-kenus vérkeringésbe, idén már a második versenyt rendeztük: a Magyar Kupa két napján több, mint 1000 gyerek szállt vízre.

Meleg, enyhe szél-, ami még nem zavaró, fesztiváli hangulat, sok szurkoló és még több versenyző- ez jellemezte a június utolsó hétvégéjének versenyét: a Magyar Kupán azok a 10-16 éves kajak-kenusok állhattak rajthoz, akik a regionális kupákról- összesen hat régió van Magyarországon- kvalifikálták magukat.

Az ASE-s továbbjutók nem mindegyike tudott rajthoz állni ilyen-olyan okok miatt, de aki elindult, az kihozta magából, amit tudott: egy arany-, egy ezüst-, két bronzérem mellett sok dobogóközeli és attól távolabbi eredménynek is örülhettünk.

A régiók között a továbbjutott gyerekek egy hajóba szállhattak, így nagy versenyek voltak a négyesekben, aminek az is megadta az unikumát, hogy az U12-es MK4-es és PC4-es vegyes hajók számára kiírt verseny egyben kvalifikáció is volt a szeptemberi szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokságra, számonként 9-9 egység készülődhet a világverseny betétszámaként megrendezésre kerülő összecsapásra.Itt két hajóban is jelen lehetünk, az egyik egységünk 2., a másik 9. helyen kvalifikált.

Magyar Kupa Döntő

Fadd-Dombori, 2022. június 25-26.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

MK-2 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

6. Tóth Boglárka, Ulbert Lujza

PC-4 Vegyes Gyermek U12 2000 m Döntő I.

2.Babarik Levente György, Kirschner Dávid, Rózsa Bence, Kékesi Brigitta (Baja)

9. Bálint Noémi, Huszár Szonja (KK Akadémia), Galó Árpád, Kovács Roland (ASE)

C-1 Felnőtt Serdülő U15 1000 m A Döntő

2. Pálfalvi Viktor

C-1 Férfi Kölyök U13 2000 m Döntő I.

5. Vajna Lóránt

21. Kóti Szabolcs

K-1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

32. Mácsik Gréta

MK-1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

34. Kerekes Boglárka

MK-1 Női Gyermek U10 2000 m Döntő I.

3. Babarik Hanna

9. Kirschner Dorka

10. Boros Zoé Lilla

11. Staub Gréta

21. Kóti Blanka

C-4 Vegyes Serdülő U15-U16 500 m A Döntő

7.Bedecs Tamás, Frast Medárd, Mácsik Attila, Pálfalvi Viktor

PC-2 Vegyes Gyermek U12 2000 m Döntő I.

1. Galó Árpád, Kovács Roland

MC-1 Férfi Gyermek U12 2000 m Döntő I.

4. Rózsa Bence

5. Kirschner Dávid

9. Babarik Levente György

MK-4 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

14. Babarik Hanna, Tóth Boglárka, Schäffer Liza, Kirschner Dorka

PC-2 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

12. Böcz Álmos Bulcsú, Szlovacsek Medárd

MC-1 Férfi Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

11. Jaksa Zsombor

C-4 Vegyes Kölyök U13-U14 500 m A Döntő

3. Ihász Bálint (Dunaföldvár), Vajna Lóránt (ASE),

Dohárszki Ábel (Dunaújváros), Szekeres Artúl (KK Akadémia)

C-2 Férfi Serdülő U15-U16 500 m A Döntő

6. Frast Medárd, Pálfalvi Viktor