Pörgős szeptember

2022.09.29, 11:29 Kajak-kenu
Az elmúlt két hétben több kajak-kenu verseny is volt, aminek egyike maratoni világbajnoki indulást ért.

Az Atomfutás napján, szeptember 17-én a szekszárdi Sió Kupára ment kajak-kenus csapatunk egyik fele, a kisebbek közül csak a kajakos lányok - 4 kilométert kellett evezni Sióagárdról Szekszárdig, és noha a Sió kanyarulatai, zöld vize és a zuhogó eső is nehezítette a versenyt, de mindenki szépen küzdött és ez a végelszámolásnál is bizonyítást nyert. A Marathon Challenge utolsó állomása volt ez a verseny, ahol Kiszli Vanda második lett, de a sorozatot megnyerte.

Szeptember utolsó hétvégéjén az Újpesti-öbölbe is egy maroknyi csapattal érkeztünk, a hagyományos öbölkörön is kemény csaták zajlottak, és az eredményhirdetéseknél is rendre jelenésünk volt.

A két verseny között Tokajban a maratonisták világbajnoki válogatója volt, amin Kiszli Vanda mindkét egyesben (rövid és klasszikus táv) győzelemmel hangolt, míg kenu párosban Besenyei Ádám Fodor Nicholasszal második helyen kvalifikált a szeptember végi, Portugáliában sorra kerülő vb-re.

 

III. Sió kupa Marathon Challenge III. állomás

Szekszárd, 2022. szeptember 17.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-1 Női Kölyök U13 4000m Döntő I.

4.Szankovits Szonja Izabella

MK-1 Női Kölyök U13 4000 m Döntő I.

3. Kerekes Boglárka

4. Prókai Panni

6. Csehák Fédra

C-1 Férfi Serdülő U15 4000 m Döntő I.

1. Pálfalvi Viktor

3. Nagy Tibor Soma

C-1 Férfi Serdülő U16 4000 m Döntő I.

5. Roszkopf Norman

MK-1 Női Gyermek U12 4000 m Döntő I.

2. Vig Ajna

10. Hum Eszter

12. Szabó Kata Lili

MK-1 Női Gyermek U11 4000 m Döntő I.

3. Schaffer Liza

8. Tóth Boglárka

MK-1 Női Gyermek U10 4000 m Döntő I.

3. Staub Gréta

5. Babarik Hanna

7. Kóti Blanka

8. Boros Zoé Lilla

K-1 Női Serdülő U16 4000 m Döntő I.

1. Adorján Angéla

3. Mácsik Krisztina Anna

K-1 Női Serdülő U15 4000 m Döntő I.

1. Prókai Boglárka

8. Csapó-Kun Réka

K-1 Női Felnőtt 7km Döntő I.

2. Kiszli Vanda

Budapesti Diák Kupa

Budapest, 2022. szeptember 24.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-1 Női Ifjúsági U17-U18 2000 m Döntő I.

1. Strobl Adél

K-1 Női Serdülő U16 2000 m Döntő I.

5. Adorján Angéla

7. Mácsik Krisztina Anna

K-1 Női Serdülő U15 2000 m Döntő I.

3. Prókai Boglárka

5. Csapó-Kun Réka

8. Frast Lilla

C-1 Férfi Serdülő U16 2000 m Döntő I.

5. Roszkopf Norman

C-1 Férfi Serdülő U15 2000 m Döntő I.

1. Pálfalvi Viktor

3. Frast Medárd

5. Nagy Tibor Soma

6. Bedecs Ferenc

K-1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

5. Szankovits Szonja Izabella