Országos aranyos

2022.08.31, 08:15 Kajak-kenu
Az ifi és U23-as világbajnokság, ahol hárman is képviselik az ASE-t, előtti héten zajlott le a felnőtt magyar kajak-kenu országos bajnokság, ahol klubunk az éremtáblázat negyedik helyén végzett.

Egy sikeres Európa-bajnokság- bajnoki arany Pupp Noémitől és előkelő helyezés 500 női kettesben, illetve férfi kenu páros 200 méteren- után a felnőtt csapatunk szerdától nekiugrott az országos bajnokságnak, ami után minden indulónk szerzett bajnoki aranyat.

Pupp Noémi egy egyéni és páros arany mellett két győztes négyesben is evezett, Hodován Dávid az egyes (2 bronz) és a négyes (3 ezüst) mellett Koleszár Zoltánnal 200, míg a győri Kiss Balázzsal 500 párosban győzött, Kiszli Vanda az 5000 szólót hozta, míg Besenyei Ádám a bajnoki címet nyerő vegyes kenu négyesnek volt tagja.

Az augusztus 31-én kezdődő ifi és U23-as világbajnokság résztvevői nem állhattak rajthoz, így a kajakos Vajda Bence, a kenus Kollár Kristóf és Juhász István is kihagyta az ob-t, de remélhetőleg a világbajnokságon kárpótolják magukat a kihagyott bajnokság miatt.

 

Felnőtt és Parakenu Magyar Bajnokság

Szolnok, 2022. augusztus 24-26.

 

C-1 Férfi Felnőtt 1000 m A döntő

  1. Hodován Dávid
  2. Besenyei Ádám

K-1 Női Felnőtt 1000 m A döntő

  1. Pupp Noémi

K-4 Női Felnőtt 1000 m A döntő

  1. Pető Adél, Ujfalvi Laura, Dráviczki Dóra (KK Akadémia), Pupp Noémi (ASE)

C-4 Férfi Felnőtt 1000 m A döntő

  1. Koleszár Zoltán, Hodován Dávid, Besenyei Ádám, Kiss Balázs (Győr)

K-1 Női Felnőtt 500 m A döntő

  1. Pupp Noémi

C-1 Férfi Felnőtt 500 m A döntő

  1. Hodován Dávid
  2. Besenyei Ádám

K-2 Női Felnőtt 500 m A döntő

  1. Ujfalvi Laura (KK Akadémia), Pupp Noémi (ASE)

C-2 Férfi Felnőtt 500 m A döntő

  1. Kiss Balázs (Győr), Hodován Dávid (ASE)

3 Fodor Nicholas (KK Akadémia), Besenyei Ádám (ASE)

K-4 Női Felnőtt 500 m A döntő

  1. Pető Adél, Dráviczki Dóra, Ujfalvi Laura (KK Akadémia), Pupp Noémi (ASE)

C-4 Férfi Felnőtt 500 m A döntő

  1. Koleszár Zoltán, Hodován Dávid, Besenyei Ádám, Kiss Balázs (Győr)

C-4 Vegyes Felnőtt 500 m A döntő

1.Fodor Nicholas(KK Akadémia),Molnár Rebeka(MTK),Horton Cassandra(BKV Előre),Besenyei Ádám (ASE)

C-1 Férfi Felnőtt 200 m A döntő

  1. Hodován Dávid
  2. Besenyei Ádám

K-2 Női Felnőtt 200 m A döntő

  1. Kiszli Vanda, Pupp Noémi

C-2 Férfi Felnőtt 200 m A döntő

  1. Koleszár Zoltán, Hodován Dávid

K-4 Női Felnőtt 200 m A döntő

  1. Dráviczki Dóra, Pető Adél, Ujfalvi Laura (KK Akadémia), Pupp Noémi (ASE)

C-4 Férfi Felnőtt 200 m A döntő

  1. Koleszár Zoltán, Hodován Dávid, Besenyei Ádám, Kiss Balázs (Győr)

K-1 Női Felnőtt 5000 m Döntő I.

  1. Kiszli Vanda

C-1 Férfi Felnőtt 5000 m Döntő I.

  1. Koleszár Zoltán